Diabeł i tabliczka czekolady

Seria: Reporterzy Dużego Formatu
Wydawnictwo: Agora SA

Polska magiczna, choć bez fikcji. Reportaże o dziewicy, która dała się uwieść Jezusowi, o totalnej blokadzie seksu w Lublinie, o zawstydzonych Sprawiedliwych, o ukrytych dawcach organów, o diable na popołudniowej lekcji, o naprawianiu homo na hetero... Książkę poleca Mariusz Szczygieł: „Na każdy reportaż Pawła P. Reszki czekam jak na wydarzenie. I każdy jest dla mnie niespodzianką. Paweł ma...

Książkę poleca Mariusz Szczygieł:
„Na każdy reportaż Pawła P. Reszki czekam jak na wydarzenie. I każdy jest dla mnie niespodzianką. Paweł ma zaskakujące tematy i świetnych bohaterów. Ma też talent, ale nie tylko reporterski. Otóż ma talent chirurga - jest chirurgiem mentalności. W tej książce pokroił swoim skalpelem Polskę i wyciągnął z jej wnętrza głupotę, nienawiść, mądrość i miłość. Przyjrzyjmy im się. Czego jest więcej i dlaczego?”

źródło opisu: kulturalnysklep.pl

źródło okładki: merlin.pl

Książki nagrodzone w 2016 roku

Koniec roku to czas podsumowań. Na fali uniesień i wzruszeń typu „było, minęło” przypominamy również, jakie książki zostały wyróżnione w tym roku najważniejszymi polskimi nagrodami literackimi. Co już przeczytaliście, a jakich tytułów na pewno nie dopiszecie do swojej niekończącej się listy „do przeczytania”? Jacy twórcy zostali wyróżnieni w tym roku?

Nagroda Kapuścińskiego – zgłoszenia

Organizatorzy Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki zapraszają wydawców książek i wszystkich czytelników literatury faktu do zgłaszania swoich kandydatury do 8. edycji Nagrody. Zgłoszenia można przesyłać do 15 stycznia.