POLSKA. OPOWIEŚć O BURSZYTNIE

Wydawnictwo: Muza
8373197109
hobby

Tajemnicze piękno bursztynu powstawało na przestrzeni co najmniej 40 milionów lat. Interesowano się nim już w starożytności. Wyroby z tego minerału posiadali królowie i książęta. Długo by można o tym pisać, gdyż czar bursztynu nie przemija. Album zawiera około 200 kolorowych zdjęć, ukazuje piękno bursztynu, zatopione w nim szczątki organiczne, bogactwo jego odmian, a przede wszystkim różnorodność i artyzm wyrobów dawnych oraz piękno bursztynowej biżuterii naszych czasów.

| 2013-09-07