Militaria

Wydawnictwo: Muza
militaria

Publikacja przedstawia rolę, historię, funkcje oraz strukturę różnych jednostek bojowych, od historycznych Lancknechtów po bliższych naszym czasom Karabinierów Królewskich, od dragonów po highlandersów i janczarów. Obok szczegółowych opisów i rycin formacji są również przytoczone bitwy, w jakich wzięły one udział. "Militaria" to burzliwa historia państw, które zdeterminowały geografię...

"Militaria" to burzliwa historia państw, które zdeterminowały geografię polityczną Europy, od wyświęcenia Karola Wielkiego na Świętego Cesarza Rzymu do spięć, prowadzących do wybuchu pierwszej wojny światowej.
Liczne mapy ułatwiają zrozumienie terytorialnych konsekwencji wojen, a ryciny obrazujące sprzęt wojenny ukazują rozwój technologii i taktyk militarnych.

VelDobromir | 2010-12-21
John Kolańczyk | 2015-04-20