Sweet Ache

Okładka książki Sweet Ache K. Bromberg
Okładka książki Sweet Ache
K. Bromberg Wydawnictwo: Signet Cykl: Driven (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Driven (tom 6)
Signet
2015-06-02
2015-06-02

Bardzo dobrze się czytało... Polecam ;))

Bardzo dobrze się czytało... Polecam ;))

Bardzo sympatycznie. Kilka zaskoczeń, dużo emocji, parę intryg i nieporozumień. Bardzo dobrze i ciekawie napisane. Uwielbiam emocje, tu mi wystarczyło 🙂

"Sweet Ache. Krew gęstsza od wody" to kolejna powieść K. Bromberg, którą czytałam z wielką przyjemnością. Historia ujęta w powieści została przedstawiona z perspektywy zarówno Hawkina, jak i Quinlan, dzięki czemu dokładnie poznajemy ich uczucia, myśli, problemy, rozterki, a to z kolei pozwala nam bardziej zrozumieć ich postępowanie i zachowanie w różnych sytuacjach. Powiem szczerze, że oboje bohaterów wyjątkowo polubiłam. Dziewczynę za "niewyparzoną gębę", jak to mówi Hawkin, a chłopaka za wielkie serce.
Autorka jest mistrzynią w opisywaniu wewnętrznej walki i uczuć. W niewielu książkach tego typu spotykam tak pięknie i obrazowo ujęte myśli czy opisy. Za każdym razem ujmuje mnie to, że oprócz miłości, namiętności i seksu, autorka stara się przekazać czytelnikowi coś głębszego... z przekazem... tak, że powieść nie jest już tylko zwykłym erotykiem.
"Sweet ache" daje nam wszystko to, co erotyk powinien dawać. Dużą dawkę uczuć, seks, kłamstwa, rozstania i powroty, a wszystko osnute w wartką akcję. Czytamy z zapartym tchem, śmiejemy się z ciętych ripost, płaczemy z bezsilności, kibicujemy równie mocno jak kibice Coltona na wyścigach samochodowych i przeżywamy orgazmy wraz z bohaterami. Podnieca nas dodatkowo klimat rockowy w tle, no i oczywiście niegrzeczni rockowi chłopcy:)

Historia siostry Coltona z 4 pierwszych tomów - Quinlan oraz Hawke, rockmana, który chroniąc brata bliźniaka przed odsiadką bierze na siebie jego winę.
Historia jest bardzo dobrze zarysowana, o wiele lepiej niż w poprzednim tomie, w którym śledziliśmy losy Becksa i Haddie. I chociaż dzieje się w tym samym świecie co poprzednie historie można ją spokojnie przeczytać nie znając poprzednich.
Bromberg potrafi dać swoim bohaterom naprawdę ciężką przeszłość z której muszą się wygrzebać i tak też jest tym razem. Hawke nosi w sobie duży ciężar i aż ciężko mi sobie wyobrazić, że takie coś może zrodzić sie w głowie 9-letniego chłopca.
Quin jest po prostu zwykłą dziewczyną, nie ma za sobą żadnych traumatycznych przeżyć, jest radosna, żywiołowa i wyszczekana.
Jak to w tego typu książkach bywa, naszą parę od razu do siebie ciągnie, iskry lecą i to tylko kwestia czasu kiedy doprowadzą do samozapłonu. Ale jak już do tego dochodzi to są to gorące sceny, dobrze opisane, ciekawe i pobudzające wyobraźnię.
Warto sięgnąć

49/2020
Troche lepsza od Haddie i Becksa, ale Rylee i Coltona nic nie przebije

49/2020
Troche lepsza od Haddie i Becksa, ale Rylee i Coltona nic nie przebije

Jeśli kojarzycie nazwisko Pani Bromberg to z pewnością macie w głowie historię Rylee i Coltona. Jednak ta pani opowiedziała również o miłosnych podbojach postaci drugoplanowych. Sweet ache przedstawia jak siostra Coltona, Quentin odnalazła swoją drugą połówkę i jakie przeszkody stanęły im na przeszkodzie. Hawkin jest zbyt dobrym człowiekiem, ponieważ po raz kolejny bierze na siebie wybryki brata. Tym razem by uniknąć więzienia musi odbyć seminarium na uczelni. Jak się okazuje ma mieć pomocnicę i tą osobą jest nie kto inny jak Quentin. W takiej sytuacji ich losy się przeplatają i co może z tego wyniknąć? Czy będą potrafili zaryzykować wszystko dla miłości?

Sweet ache to była moje ostatnia książka zalegająca z całej tej serii. Jakoś długo nie mogłam się za nią zabrać, ale jak już sięgnęłam to jakoś to poszło. Jednak jeśli mam być szczera, to dla mnie chyba to była najgorsza książka z tych wszystkich. Jakoś najmniej mnie zaangażowała, jakoś wszystko było przewidywalne i jedynie końcówka wszystko uratowało, bo to co wymyśliła autorka zszokowało mnie naprawdę mocno.

Bohaterowie w tej książce niczym szczególnym się nie wyróżniali. Quentin to osoba uparta, jak coś sobie postanowi to jest w tym wytrwała, do tego jest też ciekawska i nieufna. Ciężko zyskać jej zaufanie. Hawkin zaś to osoba o wielkim sercu. Kocha swoją rodzinę i najbliższych ponad wszystko. To praktycznie ideał mężczyzny.

Naprawdę mam wielki problem by rzetelnie zrecenzować Wam tą powieść. Z jednej strony była dla mnie przewidywalna, nie czułam tych emocji i lekkości, jak przy innych książkach tej autorki, ale z drugiej z jakiegoś powodu jakoś siedzi mi w głowie i jak ją wspominam to w dobrym aspekcie. Jeżeli mam już mówić o zaletach, to miło znowu było mieć wątek z Rylee i Coltonem, były to zabawne wątki, które powodowały uśmiech na twarzy. Również ważnym i chyba najbardziej poruszającym, był wątek rodzin Hawkina. Wielokrotnie przez te fragmenty miałam łzy w oczach i robiło mi się naprawę przykro.

Podsumowując jak dla mnie ta część to najsłabszy punkt tej całej serii. Niby to ta sama autorka, ten sam styl i troche ten samy schemat, a jednak czegoś zabrakło :( Niestety, mimo wszystko nie jest to aż tak beznadziejna książka, by omijać ją szerokim łukiem. Jeśli lubicie w książkach motyw trudnej przeszłości, toksycznych relacji i wątki muzyczne, to może Wam się ta powieść bardzo spodobać. Także jeśli macie ochotę to spróbujcie i dajcie mi koniecznie znać, jak Wam się ona podobała :)

Ogólnie historia jako historia jest ciekawa. Ale w tej książce jest tak dużo przemyśleń i tak mało dialogów, że ta książka robi się nudna. Chciałam ją porzucić w połowie, ale jakoś się przemogłam i doczytałam do końca. Książka jest przesycona erotyzmem, ale żeby pierwszy seks bohaterów był opisywany przez 5 stron to robi się nudne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzyma w napięciu

Trzyma w napięciu

Niby fajnie, ale myślałam, że Quinlan będzie bardziej charakterną postacią. Fajna seria.

Spodziewałam się prostej, namiętnej i gorącej powieści, która pozwoli oderwać mi się od problemów. W istocie - jest to powieść namiętna i gorąca, na pewno jednak nie prosta i nie pusta.

Hawkin i Quinlan - chemia między głównymi bohaterami jest fantastycznie opisana. Oprócz gorących i dobrze napisanych scen mamy tutaj również dramat głównego bohatera, z którym musi się zmagać. Dramat, którego doznał jako mały chłopiec. Piętno, które nosi w sobie do dziś. Czy uczucie pomoże mu zerwać kajdany przeszłości?

Bardzo zachęcam, lektura bardzo wciągająca i seksowna 🙂

• Romans