Gwiazda

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Wydawnictwo: Amber
Star
miłość, pozycja, nadzieja

Historia miłości pięknej Crystal Wyatt, której marzy się kariera gwiazdy filmowej, i ambitnego prawnika Spencera Hilla. Oczarowany niezwykłą urodą dziewczyny. Spencer zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia i jest przekonany, że nigdy o niej nie zapomni. Mężczyzna przedkłada jednak karierę nad szczęście osobiste i żeni się z kobietą, dzięki której ma nadzieję osiągnąć wysoką pozycję zawodową. Wkrótce po ślubie Spencer wyjeżdża na wojnę w Korei. Dramatyczne przeżycia powodują, że jego świat wartości ulega zmianie, i mężczyzna postanawia walczyć o młodzieńczą miłość. Oznacza to, że będzie musiał zmierzyć się z zaborczym mężem Crystal.

milla | 2013-07-12
Przeczytana: 08 lipca 2013

Danielle Steel ma okropny styl, który mi się nie podoba. Amerykańska pisarka ma tendencję do tworzenie cukierkowato-patetycznych, wyidealizowanych historii, które przytłaczają swą kiczowatością i naiwnością. Nie znoszę wyidealizowanych, przypominających chodzące po Ziemi anioły, bohaterów. Nie cierpię tego całego patosu i zadręczania ciągłymi powtórzeniami. Nie lubię Steel – a raczej jej stylu – a jednak sięgnęłam po kolejną powieść tej autorki. Tak się złożyło, że w domowej biblioteczce stoi pięć powieści Danielle i jakoś żal mi nie przeczytać książki, którą już mam na półce – rasowy ze mnie książkoholik. A może mam tendencję do zadawania sobie czytelniczych tortur? Mniejsza z tym. Poczekałam na odpowiedni nastrój i pogodę (latem jestem nastawiona wyjątkowo pozytywnie do romansów) i zaczęłam lekturę „Gwiazdy”.

Początek zafundował mi terapię szokową, autorka dokonała jej przy pomocy ptaszków (bez skojarzeń proszę!). Główna bohaterka ma wejście niczym bohaterki bajek Disneya....

Eponine | 2013-08-08

Przeczytałam i zapamiętałam, ale tylko dlatego, że główna bohaterka irytowała mnie od pierwszych stron książki. Jest oczywiście piękna, wyjątkowa i niezrozumiana przez bliskich, a jej życie to pasmo nieszczęść, które nieuchronnie zmierza do happy endu. Jest i wielka miłość, bo czymże byłby romans bez romansu? Miłość Crystal jest tak kryształowa jak jej imię - od pierwszego wejrzenia i na wieki wieków.

Jedyne, co pozytywnie mnie zaskoczyło, to wspomniany problem dyskryminacji Japończyków po II wojnie światowej, który nie pozwolił drugoplanowej postaci pochodzenia japońskiego odnaleźć się w nowej ojczyźnie. Ten wątek byłby lepszy jako główna oś fabuły, gdyby autorka nie wybieliła do ostatecznych granic postaci Hiroko, pozbawiając ją tym samym osobowości i kontekstu kulturowego.

Książka słaba i przewidywalna, ale czyta się szybko. Problem w tym, że po kilku przeczytanych powieściach schematyczność Danielle Steel zaczyna męczyć.

Karolina | 2013-03-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013 rok
Przeczytana: 23 marca 2013

Miłość na całe życie..
Powieść ta pokazuje, że nie wszystko da się załatwić tak od razu. Nie zawsze może być tak jak sobie tego życzymy.
Minęło wiele lat, lecz dwójka ludzi mogła w końcu być razem.
Kilka wzruszających momentów, kilka trzymających w napięciu. Mimo, że główną bohaterką jest Crystal podobała mi się także rola Hiroko... Stosunek ludzi do jej osoby. Dopiero po 10 latach zaczęto ją akceptować..
Tak własnie wygląda szara rzeczywistość.

Mira | 2015-12-03
Przeczytana: 2000 rok

Ciekawa książka taka jak wszystkie tej autorki. Dwoje młodych ludzi zakochuje się w sobie lecz los długo nie pozwala im związać się na stałe dając tylko chwile gdy to spotykają się ponownie. Książka daje do myślenia jak niewiele trzeba by uciekło nam szczęście i jak wiele trzeba przejść by w końcu je odnaleźć i wybrać właściwą drogę. Ciekawa jest również ekranizacja filmowa tej książki- ale radze najpierw przeczytać a później zobaczyć, książka otwiera nam wyobraźnię. Pozdrawiam.

Klaudia95 | 2015-01-30
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Crystal jest piękną dziewczyną, a jej marzeniem jest bycie gwiazdą. Na swoim przyjęciu urodzinowym spotyka dobrze zapowiadającego się prawnika, pracującego na Wall Street. Czy będzie im pisane szczęśliwe zakończenie?
Zwykle się rozpisuje, ale powiem krótko- poza wychwalaniem wyglądu bohaterki - to książka jest całkiem niezła - pokazuje że życie nie jest takie proste.
Polecam fanom Steel i każdemu kto lubi realistyczne i nie przekoloryzowane książki.

feather | 2013-07-04
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 lipca 2013

Pomimo nadużywania w książce przymiotnika ,,cholerny'', książka cholernie dobra nie jest. I, pomimo, że mam jej do wytknięcia masę wad, to ich nie wytknę, bo moje młode, malutkie, romantyczne serduszko na chwilę wzięła ona we władanie. Rozumek nie pozwala dać mi więcej, niż dobry, ale serducho jest uszczęśliwione po jej przeczytaniu :) Taka lekka książka na lato.

blackrose24 | 2014-01-29

Świetna historia młodej dziewczyny, która musi sobie radzić z przeciwnościami losu. Gdy w końcu jest szczęśliwa, nagle w jej życiu zaczyna się dziać coś złego... Ale dla dziewczyny z przeszłością taką jaką ma główna bohaterka, nie ma nic, czego nie dało by się przejść.

juszew | 2013-01-30

Rewelacyjna książka. POLECAM!

evax | 2012-08-27
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: czerwiec 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

,,Crystal Wyatt jest dziewczyną tak piękną, że młody prawnik Spencer Hill już po pierwszym spotkaniu ma pewność, iż nigdy jej nie zapomni. Życie rozdziela ich jednak na kilka lat. Kiedy spotykają się znowu, Crystal - sławna aktorka - jest związana z zaborczym i bezwzględnym mężczyzną...,,

Źródło http://www.empik.com/gwiazda-steel-danielle,297320,ksiazka-p

Książka o wiele lepsza niż film , co mnie wcale nie zaskoczyło. Miłość, zdrada, nadzieja a wszystko w jednej książce.

daria | 2013-01-11

Pierwsza książka Danielle którą przeczytałam. Potem chciałam więcej:)