The Slight Edge

angielski
kywa

źródło okładki: https://www.overdrive.com/media/1454711/the-slight-edge

Marcin | 2016-09-19

Bardzo długo szukałem dobrej pozycji traktującej temat motywacji, sukcesów osobistych nie jako dobro, które jest osiągane po odbyciu niezmierzonych podróży w głąb siebie czy też innych mistyczynych uniesień. Zupełnie nie zgodzę się również z oceną przedstawioną przez dalecooper. Tak przy okazji - milionerem nie zostaje się przez samo czytanie książek... :) Postatam się zwięźle wypunktować dlaczego warto książkę przeczytać:
1. Książkę napisał ktoś, kto nie jest teoretykiem w temacie osiągania sukcesu. Autor nie jest też dziedzicem fortuny rodzinnej. Mało tego - autor miał również okazję zbankrutować i ponownie wyjść na prostą.
2. Wbrew pozorom nie ma zbędnego bla bla bla. Ok, jeżeli ktoś oczekuje, że w książce jest zawarte magicze zaklęcie które wystarczy wypowiedzieć i będzie super... no niestety nie. Jeżeli przeczytam książkę o naprawie samochodów to od samej tej czynności (czytania) aut nie naprawię. Muszę po prostu ruszyć dupę
3. Sprawy poruszane w książce oscylują wokół...

Regis | 2016-05-05
Na półkach: Przeczytane, Non-fiction

ciężko ocenić książkę, która tak różni się pod względem formy i treści.

Jeśli chodzi o styl autora i całą otoczkę, mamy do czynienia z typowym amerykańskim Sukcesem(TM). W środku dziesiątki opinii czytelników, dziesiątki polecanych książek, mnóstwo powtarzanych zwrotów. Książka równie dobrze mogłaby mieć 30-40 stron, a nic ze swojego - naprawdę dobrego - przesłania by nie straciła.

A treść, samo sedno książki, broni się samo. Można je zawrzeć w jednym zdaniu: "plant, cultivate, harvest". Zasadź, pielęgnuj, zbieraj. We współczesnym świecie, w tym co nasza zachodnia kultura propaguje, brakuje właśnie tego środkowego składnika: pielęgnacji. Codziennej, systematycznej pracy. Przeciwnie, większość ludzi omamiona jest chęcią szybkiego sukcesu, natychmiastowego szczęścia i spełnienia pragnień. Autor daje nam inną receptę: tylko dzięki drobnym, codziennym czynnościom, w długim okresie czasu, rodzi się postęp, niezależnie od dziedziny życia: w zdrowiu, relacjach międzyludzkich czy...

Paweł Sokólski | 2017-01-25
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Dla osób szukających pierwszego impulsu do rozpoczęcia pracy nad sobą - w sam raz, podane na tacy proste rzeczy, które mogą pozytywnie motywować do działania.

Niekoniecznie dobra dla osób, które przeczytały już kilkanaście amerykańskich tytułów o tej tematyce, dla których może być zwyczajnie nudna. Autor nie odkrywa niczego nowego, ale przedstawia tą wiedzę w ciekawy sposób. Format książki i forma przedstawienia treści może się podobać.

dalecooper | 2016-05-22
Przeczytana: 17 maja 2016

Książek motywacyjnych i o rozwoju osobistym przeczytałem już chyba co najmniej tyle, żeby być w najgorszym wypadku milionerem. Mimo to postanowiłem sięgnąć jeszcze po "The Slight Edge" ze względu na rekomendacje i opinie wystawione przez Goodreads. Wystarczyło jednak parę chwil, abym poważnie zaczął się zastanawiać, skąd tak pozytywny odbiór tej książki. Olson nie daje praktycznie żadnych oryginalnych wskazówek, a kolejne strony napisane w celu osiągnięcia granicy ustawionej przez wydawcę wypełnia ckliwymi historiami. Można by powiedzieć, że sprawę w części ratuje podsumowanie po każdym rozdziale, przez co ci bardziej racjonalnie zarządzający czasem w kilka minut uchwycą 'esencję' "TSE", gdyby nie fakt, iż towarzyszą im opinie czytelników i wpływ lektury na ich życie. Tu dopiero zaczyna się zabawa. Trafimy tam bowiem m.in. na opowieść zarabiającego parę dolarów na godzinę dwudziestokilkulatka, który za sprawą złotych rad Olsona stał się milionerem i ma dużą, szczęśliwą rodzinę,...

Damian Potrykus | 2015-05-23

Nic nowego, stale powtarzane te same formuły jak w każdej motywacyjnej książce. Oczywiście zanim poznamy te sekrety, musimy wcześniej przejść przez masę opowiastek. Polecam sprawdzić tylko i wyłącznie koniec każdego rozdziału, w których są zawarte wszystkie najważniejsze mądrości.

BR4D | 2018-04-14
Przeczytana: 2015 rok

Szczególnie wartościowa jeśli wbierzeż jako jedną z pierwszym pozycji w tematyce samorwoju. Wręcz uważam że idealna na sam początek. Wyjadaczom doskonalenia się nie polecam.

demo094 | 2016-07-09

Książka przegadana, pewnie mogłaby zostać skrócona do 30 stron. Ale co z tego?

Porusza jeden z ważniejszych tematów na który w tych czasach poświęca się najmniej czasu. Na zwyczajnym działaniu. Na systematycznym, codziennym, obsesyjnym działaniu. Nawet w czasach instant nie da się pominąć tego kroku.

Wyznacz sobie cel. Rozbij go na codzienne małe cele takie, że nie będziesz mógł ich sobie odmówić. Wykonuj je codziennie.
Staniesz się lepszy, każdego dnia.

W końcu okaże się że zaliczasz progres jak nigdy wcześniej.
To wartościowa nauka którą wyniesiesz z tej książki. Nauka na całe życie, dlatego uważam że tę książkę warto przeczytać, pomimo jej wad.

Niktor | 2016-09-22
Przeczytana: 15 września 2016

Książka co prawda nie jest przetłumaczona na Polski, ale jej przesłanie jest dobitne i rzucające światło na drobne rzeczy w życiu które łatwo robić i też równie łatwo nie robić. Steady wins the race!!!

Grzegorz Kulesza | 2018-01-25
Przeczytana: 04 lipca 2017

Książka mega motywacyjna. Poleciłbym przeczytać każdemu, ale nie polecę, bo nie każdy zna angielski. Chciałem rodzicom w prezencie kupić, ale cóż. Jeśli masz możliwość przeczytania śmiało możesz tę pozycję wrzucić na 1 miejsce.

qwert440 | 2016-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2016

meh. Ciekawa ideologia, ale esencję książki można by zamieścić na 10 stronach.