Pęknięcie

Wydawnictwo: MADA
czarny humor

Chłodna i wyrafinowana opowieść o ludziach, którzy tylko z pozoru nie odbiegają od normy. Przesycona czarnym humorem, niepokojąca, skatologiczna, perwersyjna.

JoannaJulita | 2015-08-05
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Zachęcona opisem na tylnej okładce postanowiłam przeczytać w pierwszej wolnej chwili. Nie skusić się na opis 'Przesycona czarnym humorem, niepokojąca, skatologiczna, perwersyjna.' to jak odmówić mrożonej kawy w upalny dzień - samobójstwo! Niestety, podobnie jak z kawą, nazwa i opis nie zawsze gwarantują jakość.

Nie wiem, co dobrego mogłabym napisać o tej książce. Może to, że ma dużą i w miarę czytelną czcionkę? Albo, że jest stosunkowo schludnie wydana i ma niewiele stron? Chyba to jedyne plusy jakie jestem w stanie znaleźć, a i one są wciągnięte na listę dość niechętnie. Na kolejnych stronach roi się od literówek, błędów gramatycznych oraz wyrazów, które być powinny, a jednak ich nie ma. Czarny humor - doprawdy? Niepokojąca - czyżby? Perwersyjna - jak mój kot pijący wodę. Skatologiczna - owszem, totalnie gówniana. To chyba jedyny punkt opisu, który się zgadza.

Historia, która miała potencjał. Postacie, które miały szansę być ciekawe. Niestety ktoś uznał, że opisanie ich w taki,...

Małgorzata Jasek | 2016-03-07
Przeczytana: 07 marca 2016

Czasy głębokiej komuny, beznadziei, braku perspektyw, braku możliwości. Książka napisana niezwykłym, rozbudowanym językiem. Opisuje też niezwykłą historię młodego, niepracującego Kucyka, który, aby przetrwać dzień, zaczyna go od picia i połknięcia "tabletek z krzyżykiem". Kucyk przeżywa coś na kształt miłości, ale uczucie to jest prymitywne, zbrukane. Być może tematyka jest mało zrozumiała dla tych, którzy owych czasów nie pamiętają. Specyficzna, poruszająca, zastanawiająca.( 14 / 52 )

Wioletta Psiuk | 2015-09-06
Przeczytana: 15 września 2015

Czytało się bardzo przyjemnie. Dobra do pociągu lub na leniwy wieczór.

Marcelina | 2016-02-16
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam

Irytujący sposób prowadzenia narracji, denerwujące powtórzenia. Nie budzi żadnych emocji obiecanych w opisie.

wer | 2013-02-21
Przeczytana: 2008 rok

Nie wiem, czy ta książka jest dobra, ale na pewno nie jest przeciętna. Podczas czytania jej, sama fabuła nie wydawała mi się jakaś nadzwyczajna, bo teraz już nawet niewiele z niej pamiętam, za to pamiętam bardzo dobrze sylwetki bohaterów, którzy są ciekawymi postaciami. Książka zostawia po sobie jakiś przyjemny niesmak, nie do końca wiem, jak to określić. Myślę, że kiedyś przeczytam ją jeszcze raz.

Gruba Kasia | 2016-10-24
Przeczytana: 24 października 2016