Adventure Time: Igrając z ogniem

Tłumaczenie: Jan Godwod
Cykl: Adventure Time. Powieść graficzna (tom 1)
Wydawnictwo: Studio JG
Adventure Time: Playing With Fire
fantastyka, humor
komiksy
Kopytkowa

Czas na kolejny kryzys w Krainie Ooo! Tajemnicza wróżbitka wysysa duszę z Finna i dołącza ją do swojej mrocznej kolekcji. Aby pomóc przyjacielowi, Jake, Królewna Ognia i pozbawiona duszy miniaturka Finna, będą musieli przejść przez niezwykle skomplikowaną Jaskinię Zagadek. Gorzej, że miejsce to wymaga chłodnej logiki, a ognisty temperament zakochanej królewny z pewnością niewiele ma z nią wspólnego. Miejmy nadzieję, że im się uda, bo „bezduszna” wersja Finna ma w nosie bycie bohaterem… i wszystko inne zresztą też.

Nie przegapcie pierwszej części powieści graficznej z cyklu „Adventure Time”!

źródło opisu: Studio JG, 2015

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Namu12 | 2018-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

Bardzo szybko się czyta (kilka minut). Główna historia dotyczy Królowej Ognia, na końcu parę stron o tym co robi BMO sam w domu.

Trzcionka | 2018-06-18
Na półkach: Przeczytane, 2018, Komiks, Zakup '18
Przeczytana: 17 czerwca 2018

Niewątpliwie to udana, acz nieskomplikowana historyjka, w której nie brakuje błyskotliwego dowcipu i zabawnych sytuacji. Bardzo przyjemnie się czytało, choć była to błyskawiczna lektura. Ta seria, a przynajmniej jej pierwsza część jest dla odmiany w czarno białym kolorze. To duża zmiana, jeśli chodzi o ten komiks, ale co trochę dziwne - nie wpłynęło u mnie negatywnie na odbiór całości. Muszę przyznać, że nawet nie brakowało mi tych soczystych kolorów.

Artur Wołoszyn | 2018-01-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2018
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Wspaniała opowieść, w której to mamy głębszy wgląd w relacje Finn - Królewna Ognia. Dusza Finna zostaje porwana przez wiedźmę i Królewna Ognia razem z Jakiem próbują go uratować, poszukując go w komnacie z zagadkami. Cała historia jest bardzo ciekawa (coś jak te dłuższe, kilkuodcinkowe w serialu) i zabawna, w wielu momentach wybuchałem śmiechem. Kreska jest na wysokim poziomie, w sumie wszystko wygląda tak jak w serialu. Bardzo miłym bonusem jest krótka historyjka obrazkowa z BMO w roli głównej, która jest zamieszczona na końcu. Nic tylko przejrzeć, śmiało mogę polecić.

Vest | 2015-11-14

Na mój gust najgorszy z trzech serii JG dotyczących Pory na Przygodę. Cała fabuła przewidywalna, rysunki wzorowane na mandze dają efekt co najmniej zły. W odróżnieniu od jego 'braci' przy czytaniu w sumie się nawet nie uśmiechnęłam. W Igrając z ogniem nie znalazłam żadnego zabawnego fragmentu, chyba że nie załapałam żartu.

W grudniu ubiegłego roku oficyna Studio JG opublikowała pierwszy komiks należący do uniwersum Adventure Time. Kilka miesięcy później, dokładnie podczas poznańskiego Pyrkonu, premierę miały kolejne tomy, które przynależą do różnych serii. Być może potencjalnym czytelnikom ciężko się zorientować w graficznym świecie Jake’a i Finna, ponieważ wydawca uruchomił, prawie tym samym czasie, trzy różne linie serialu. Dwie z nich, do których należą tomy: Adventure Time #1 i Adventure Time #2 oraz Adventure Time. Słodkie Opowiastki #1, są mocno powiązane z serialem animowanym Pora na przygodę!.

Trochę inaczej jest z czwartym albumem, który nosi tytuł Igrając z ogniem. Dopisek jaki znajduje się na okładce – „oryginalna powieść graficzna” – może być trochę mylący. Zasadniczo chodzi o odróżnienie tej linii komiksów od głównej serii Adventure Time, która, zgodnie z zasadą panującą w Stanach, wychodzi najpierw w zeszytach, a dopiero później ukazują się wydania zbiorcze.

W omawianej pozycji mamy...

Niedźwiedzica | 2015-05-12

Mary Watson | 2015-05-02

Bardzo fajne! Mimo, że komiks jest dosyć długi czyta się bardzo szybko!

Otani | 2015-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2015, Komiksy
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Przeczytanie komiksu zajmuję od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Jest to zdecydowanie lektura na jedno posiedzenie, co trochę rozczarowuje patrząc na jego objętość jak i na samą cenę. Sama akcja komiksu również leci na łeb na szyję, nie ma tam miejsca na chwilę przystopowania na jakieś dłuższe refleksje, jesteśmy zasypywani jednym wydarzeniem, za drugim. Niektórym może się spodobać, ja jednak jestem zwolennikiem trochę wolniejszej akcji. Rysunki są dobre, idealnie zachowują wygląd postaci oraz ich typowe zachowania z samego serialu. Po powieść graficzną nie należy sięgać nie mając choćby najmniejszej styczności z oryginałem, komiks nie oferuje nam żadnego wprowadzenia w świat, w którym dzieje się akcja oraz nie dostajemy żadnych informacji o postaciach oprócz tego co uda nam się wywnioskować z samej lektury. Można powiedzieć, że od razu jesteśmy wrzucani na głęboką wodę. Oczywiście można spróbować jednak wtedy jest bardzo duża szansa, że nie uchwycimy jakiś smaczków lub...