Masa o porachunkach polskiej mafii

Okładka książki Masa o porachunkach polskiej mafii Artur Górski, Jarosław Sokołowski
Okładka książki Masa o porachunkach polskiej mafii
Artur GórskiJarosław Sokołowski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka reportaż
reportaż
Prószyński i S-ka
2015-05-05
2015-05-05
literatura polska mafia porachunki

Okładka książki Nowy alfabet mafii Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski
Nowy alfabet m... Ewa Ornacka, Piotr ...
Okładka książki Mike Tyson. Moja prawda Larry Sloman, Michael Tyson
Mike Tyson. Mo... Larry Sloman, Micha...
Okładka książki Przegrany Grzegorz Król, Paweł Marszałkowski, Maciej Słomiński
Przegrany Grzegorz Król, Pawe...
Okładka książki Ani Mru-Mru. O dwóch takich, co było ich trzech Adrian Dąbek, Waldemar Wilkołek, Marcin Wójcik, Michał Wójcik
Ani Mru-Mru. O... Adrian Dąbek, Walde...

Nie wiem ile w tym prawdy, ale mimo ciekawej tematyki, jest dość słabo napisana, czy tam opowiedziana.

Hmmm ciężko mi ocenić tą książkę. Z jednej strony mamy pokazane urywki życia mafii, krwawe akcje, haracze i wgl ciemną stronę, a z drugiej strony mam wrażenie, że ludzie się cieszą z tego co robili w tamtych czasach. Mam wrażenie, że przedstawione sytuacje nie są do końca tak prawdziwe jak to opisane w książce. Myślę także, że troszkę jednak fantazja została tutaj uruchomiona i przedstawione sytuacje nie do końca są prawdziwe. Co do książki to jest bardzo podobna do poprzednich od Masy.

Gloryfikowanie bandyty. Nie polecam.

Gloryfikowanie bandyty. Nie polecam.

Wszystkie książki- o porachunkach, killerach, kobietach, bossach..- to jak jeden i ten sam tytuł, wszystko takie podobne. Przeczytałam 4 książki z serii i chyba wystarczy.

Nie dla promocji bandyty

Nie dla promocji bandyty

Rzeczowo wulgarnie i dosadnie. Tak zapewne wygląda świat mafii. Elektryzujące opowieści wciągają. Dla smakosza do przeczytania w jeden dzień - mi się udało.

To chyba najsłabsza książka duetu Masa i Górski, wcześniejsze pozycje były bardziej interesujące. Być może tutaj sama forma książki, skakanie z jedej sytuacji do drugiej, spowodowała wrażanie lekkiego chaosu i całościowo ta ksiażka mi sie nie kleii :). Oczywiście niektóre momenty są ciekawe i przywołujace wspomienia tamtych czasów, ale w większości wieje nudą.

Jarosław H.P Lovecraft kolejny raz przywołuje prastare pruszkowskie bóstwa z kosmicznej otchłani swej niepoczytalnej wyobraźni.W tym zbiorze znajdziecie odrażające praktyki ortalionowych maniaków za którymi jeszcze powiewają strzępy kaftanów bezpieczeństwa ,makabryczne zagadki,brawurowe ucieczki przed samym sobą.wysadzanie bombami laserowymi sejfów w osiedlowych warzywniakach,strzelaniny w wardburgach ,zaskakujące pointy i ten dobrze znany z poprzednich publikacji nastrój grozy czającej się pod prysznicem w pierdlu.
Czytelnik lub Czytelniczka po skonczonej lekturze nadal nie wiedzą ,czy te niesamowite historie zdarzyły się naprawdę.Bo niby się zdarzyły ale czy napewno?Jest ta intrygująca nutka niepewności.Ten czar niedopowiedzenia.Którą charakteryzować sie powinna każda poważna proza szpiegowsko-surrealistyczna.

No cóż. O książkach Masy powiedziano i napisano chyba wszystko. Ile jest tam prawdy, ile wytworów fantazji nie wiadomo. Tak czy siak, tą książkę po prostu dobrze się czyta. Dostajemy krwawe, męskie opowieści o tym co się działo w latach 90. Opisy najważniejszych porachunków "czasu Pruszkowa"

Książka inna niż wszystkie które czytałam, ukazuje realia polskiej mafii bez tabu. Polecam jeśli ktoś lubi takie tematy

• Literatura faktu
  • 2015