Ewangelia na każdy dzień. Czytania i komentarze - ewangeliczne krople

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
religia
petee

Najbezpieczniej spożywać Ewangelię kroplami jak drogocenny lek. Ma ona moc uleczenia i moc mobilizowania wszystkich sił człowieka. Właściwy przepis dotyczący lektury Ewangelii to jedna jej kropla na łyżkę „cukru” lub „wody”, czyli sytuacji, w której ją czytamy. Jedna kropla Ewangelii dziennie wystarczy do duchowego wzrostu, byle tylko była spożywana systematycznie i świadomie wchłonięta przez przyjmującego. Tekst, który oddaję w ręce czytelnika, to zestaw ewangelicznych kropli. Należy codziennie się zatrzymać tylko nad jedną z nich, by dostrzec bliskość ewangelicznego świata z naszą rzeczywistością.
Autor

Papież Franciszek prosi, by Pismo Święte było w każdej rodzinie. I nie chodzi o to, żeby leżało ono tylko na półce, ale by „Słowem karmić się w rodzinie każdego dnia”. Ewangeliczne krople to odpowiedź na ten apel. Książka zawiera pełne teksty Ewangelii na każdy dzień roku liturgicznego A,B,C oraz komentarz cenionego autora ks. prof. Edwarda Stańka. Tej znakomitej książki nie należy czytać w całości. Pięć minut dziennie, jeden fragment – wystarczy tyle i już nikt nie zarzuci nam, katolikom, że nie czytamy i nie znamy Ewangelii.

źródło opisu: rafael.pl

źródło okładki: rafael.pl