Zapomnij ze mną. Tom 1

Cykl: Zaczekaj na mnie (tom 4.1) | Seria: New Adult
Wydawnictwo: Amber
Fall with Me
HouseOfReaders

Powieść z cyklu rozpoczętego fenomenem wydawniczym ZACZEKAJ na mnie. Ile razy pierwsza miłość może dać drugą szansę? Roxy pracuje w barze, choć ma duszę artystki. Zawsze marzyła, by tylko malować. I marzyła o Reesie, chłopaku z sąsiedztwa, w którym zakochała się w liceum. Rok temu spotkali się znowu i… Roxy nie chce pamiętać o tamtej nocy. O tamtej nocy nie chce pamiętać też Reece. Ale szuka...

Powieść z cyklu rozpoczętego fenomenem wydawniczym ZACZEKAJ na mnie.
Ile razy pierwsza miłość może dać drugą szansę?
O tamtej nocy nie chce pamiętać też Reece. Ale szuka każdej okazji, by powrócić w życie Roxy. Może wreszcie będą mogli być szczęśliwi.
Jeśli ich przyszłości nie przekreśli przeszłość. Jeśli zdołają przezwyciężyć wstyd i poczucie winy, dawną tragedię i nową groźbę…

JENNIFER ARMENTROUT, znana pisarka, przyjęła pseudonim J. LYNN dla gatunku New Adult. To powieści o wchodzących w dorosłe życie młodych ludziach (18–25 lat), którzy podnoszą się z tragedii dzięki miłości wzruszającej we wszystkich odcieniach: od czułości po płomienny seks.
ZACZEKAJ na mnie to najpopularniejsza powieść gatunku 2013 i numer 1 ,,New York Timesa”. Popularność kolejnych bestsellerów: ZAUFAJ mi, BĄDŹ ze mną i ZOSTAŃ ze mną, sprawiła, że autorka zdecydowała się pisać dalej Dla Młodych Dorosłych pod prawdziwym nazwiskiem. W ZAPOMNIJ ze mną powracają nasze ulubione postacie z poprzednich powieści.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Książniczka | 2015-05-07

Kolejny tom serii - i następni bohaterowie wysuwają się na pierwszy plan. Tym razem - Roxy i Reece, których pobieżnie poznaliśmy w poprzedniej części.

Mamy tu wszystko, czego można było się spodziewać: miłość trwająca od lat, tajemnica z przeszłości, obecne problemy i nieporozumienia, trochę erotyki... Jest przyjemnie, lekko i odrobinę melancholijnie. A jednak czuję niedosyt - mam wrażenie, że autorka tym razem potraktowała swoich bohaterów trochę po macoszemu, ich postaci odmalowała po łebkach. Reece i Roxy są zbyt mało wyraziści i trochę niedookreśleni. Czytając, nie miałam ich wyraźnego obrazu przed oczami, często wydawali mi się mdli i papierowi...

Może w drugiej części będzie lepiej - zobaczymy...

Aniutka90 | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

Cudna książeczka! Wszystko mi się podobało, humor, bohaterowie - wszystko! Muszę nadrobić tylko poprzednie części. Bardzo podobna seria do Abby Glines czy Naznaczeni mężczyźni.
A Recce, ach....

AngelFire | 2015-05-09
Na półkach: Przeczytane, New Adult, Romanse, 2015
Przeczytana: 09 maja 2015

Kolejny mężczyzna,który z łatwością dostałby się do drużyny Ciach.

Roxy pracuje w barze u Mony.Jest też bliską przyjaciółką Calli.
Od lat też jest zakochana w Reece.
Pewnego dnia spotyka się z nim kompletnie pijanym.Nie dochodzi wtedy do niczego ekscytującego.
On jednak pamięta to inaczej.Myśli,że tamtą noc spędził w łóżku z Roxy.Nie daje mu to spokoju.Chce pamiętać ten moment połączenia.Dlatego postanawia stworzyć nowe wspomnienia.Roxy wie,że musi mu powiedzieć prawdę.Kocha i boi się,że ją zostawi po usłyszeniu prawdy

Uwielbiam J Lynn jednak ta książka nie rozwaliła mnie tak tak pozostałe.Jest dobra ale nie tak bardzo.Liczę na to,że druga część mnie powali.

Natalia | 2017-09-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 12 września 2017

Czytając opis tej książki nie spodziewałam się, że będzie ją się czytało z taką łatwością i lekkością. Pochłonęłam ją w jeden wieczór, a to dopiero pierwszy tom i zaraz mam zamiar sięgnąć po drugi. Jest, to ciekawa historia i sposób w jaki jest napisana. To, że autorka kartka po kartce odkrywa przed nami tajemnice. Intrygujące rzeczy dzieją się w mieszkaniu głównej bohaterki, co zwiastuje jakieś niebezpieczeństwo. Roxy pracuje w barze, otaczają ją przyjaciele i rodzina. Jest odważna, „pyskata”, zabawna. Skrywa też pewna tajemnicą związaną z Reece’m – przyjacielem, którego unika. On jest policjantem i w sumie niewiele o nim dowiadujemy się z tej części. Wydarzenie, które podzieliło Roxy i Reece’a wydaję się być błahe, nie warte robienia z tego jakiegoś wielkiego problemu.
Zabieram się zaczytanie drugiego tomu bo bardzo mnie ciekawi jakiego tempa nabierze ta historia.

mania_kch | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2015

Niewiele można napisać na temat tej części, rozwija się powoli, spokojnie momentami powiewa nudą. Nieporozumienie między Roxy i Reece'm wydaje się błahe i szalenie rozdmuchane. Ciekawie rysuje się wątek kryminalny.

Pinina_Paulina | 2015-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki.
Głowni bohaterzy - nijacy, serio. Właściwie nic konkretnego o nich nie wiemy, jedynie, że ona jest barmanką, on jest policjantem i gdzieś, coś kiedyś ze sobą mieli. Jak dla mnie wieje nudą z każdej strony. I jeszcze te dziwne zbiegi okoliczności w jej domu które nie są wyjaśnione w żaden sposób.
Przyznam się szczerze, że bardziej byłam ciekawa co słychać u Calli i Jaxa, Avery i Cama oraz Tessy i Jase'go - bo w jakimś stopniu przewijają się przez tą książkę.
Nie chcę wystawiać negatywnej opinii o całości, bo jest duże prawdopodobieństwo, że w drugim tomie akcja się rozwinie i w mojej ogólnej ocenie cała historia wypadnie świetnie.
Pewnym jest, że to głupi pomysł dzielić ją na pół.
Zostawiam 7*, jak przeczytam drugą część to może zmienię zdanie :)

beatka18 | 2015-11-02

czytając część o Cally postać Roxy była bardzo tajemnicza i intrygująca, a zwłaszcza ciekawiło mnie czemu Roxy zawsze sie "chowała" kiedy widziała Reeca, kiedy przeczytałam tą część wyjaśniło się czemu tak było, i aż jestem ciekawa jak w kolejnej części rozwinie sie historia ich milosci

Katarzyna | 2015-05-15
Na półkach: Przeczytane, New Adult, E-book, 2015
Przeczytana: 14 maja 2015

Zakochałam się całkowicie w tym gatunku!!!:) Polecam!

lulamae | 2015-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Albo autorka zdecydowanie obniżyła loty i ta książka odbiega poziomem od poprzedniczek, albo stałam się wybredna.

Wiedzieliśmy już z 'Zostań ze mną', że co się dzieje pomiędzy Roxi a Reecem. Teraz mamy okazję dowiedzieć się co dokładnie tam się dzieje.

Roxi jest dziewczyną, która od sześciu lat boryka się z poczuciem winy i czuje się zagubiona po wydarzeniach, które doprowadziły do utraty jej najlepszego przyjaciela - Charliego.
Reece po powrocie ze służby w wojsku wstąpił do policji. Jedna strzelanina na służbie spowodowała wiele zmian w jego życiu.
Roxi i Reece znają się od lat, po powrocie Reeca z wojska zaprzyjaźnili się. Roxi od lat była w nim zakochana. Jedna noc sprzed jedenastu miesięcy wszystko pomiędzy nimi zmieniła. Czemu? Trzeba przeczytać.

Standardowo mam problem z oceną książki kiedy zostaje podzielona bez potrzeby. Dlatego oceniam bardziej jako całość niż oddzielne tomy. Zastanawiałam się pomiędzy 5-6 gwiazdek, jednak z sentymentu do serii dałam wyższą notę...