Morderca z Fryzji Wschodniej

Wydawnictwo: Media Rodzina
Ostfriesenkiller
Eliza Pieciul-Karmińska
Ag2S

Miasteczko Aurich we Fryzji. Domy w wypielęgnowanych ogrodach, sielska atmosfera, do tego niesamowity krajobraz Morza Wattów – akwenu wód przybrzeżnych odsłanianych całkowicie podczas przypływów. Pierwsze morderstwo spada na mieszkańców jak grom z jasnego nieba, a nie wiedzą, że to początek groźnej serii. Blady strach pada zwłaszcza na członków Stowarzyszenia Tęcza, którego podopiecznymi są osoby niepełnosprawne. Zarówno pierwsze zabójstwo, jak i kolejne mają z nim bezpośredni związek. Nadkomisarz Ann Kathrin Klaasen zaczyna tropić zabójcę. Skupiona na pracy nie zauważa, że jej życie rodzinne wali się w gruzy…

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/

Joanna | 2015-12-08
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Pierwsza część cyklu powieści kryminalnych, których dochodzenie prowadzi komisarz kryminalny Ann Kathrin Klaasen. Ciekawa postać, typ wojowniczki jak sama siebie określa w powieści , dla której praca zawodowa jest życiowym priorytetem. Cena jaką płaci za swój wybór jest jednak niewspółmierna, Ann Katrin czytelnik poznaje w chwili, kiedy mąż odchodzi do innej kobiety a syn opowiada się po stronie ojca. W całej powieści przewija się dramat porzuconej kobiety, targające nią emocje od zazdrości, bezsilności i braku wsparcia.
Akurat w tym momencie życiowego zakrętu Ann Kathrin musi odnaleźć sprawcę zagadkowych morderstw , jakie mają miejsce w okolicy.
Wszystkie morderstwa skupiają się wokół Stowarzyszenia Tęcza opiekującego się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz ich rodzinami.
Prowadząc śledztwo Ann Kathrin musi wniknąć w środowisko Tęczy, zarówno w środowisko pracowników stowarzyszenia jak i życie podopiecznych.
Ciekawy kryminał z wartką akcją, który daje...

allison | 2017-02-20
Przeczytana: 18 lutego 2017

„Morderca z Fryzji Wschodniej” to pierwszy tom trylogii Klausa-Petera Wolfa. Akcja wszystkich części rozgrywa się w malowniczym miasteczku, które co roku przeżywa najazd turystów. W tym pozornie spokojnym miejscu dochodzi jednak do zbrodni (i to niejednej).

Główną bohaterką cyklu jest pani komisarz Ann Kathrin Klassen, która już w pierwszej części podbija serca czytelników inteligencją, spostrzegawczością i bezkompromisowością. W środowisku zdominowanym przez mężczyzn musi ona nieraz udowadniać, że jest lepsza i walczyć z seksistowskimi dowcipami, z których słynie jeden z kolegów po fachu.
W dodatku nad życiem osobistym Ann zbierają się ciemne chmury. Właśnie w tym trudnym dla niej okresie dochodzi do serii zabójstw.
Wszystkie ofiary łączy praca na rzecz osób niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu Tęcza. Przy okazji prowadzenie śledztwa wychodzą na jaw różne grzeszki ludzi związanych z organizacją. Mamy też okazję poznać ich życie prywatne, które dalekie jest od ideału…

Ściganie...

czytamcałyczas | 2018-04-24

Kupiłem w Biedronce,za 10 zł.Podobała mi się,że akcja toczy się w Niemczech.
Akcja,jest spokojna.
A,ja jestem niepełnosprawny.Stąd,kupiłem tę powieść.

Stworek_vel_Oka | 2016-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2016

Klaus-Peter Wolf, znany niemiecki scenarzysta, autor prawie pięćdziesięciu książek dla dzieci i kilkunastu powieści, zarówno dla młodzieży, jak również thrillerów, „Mordercą z Fryzji Wschodniej” rozpoczyna cykl z komisarz Ann Kathrin Klaasen w roli głównej. Przyciągająca wzrok okładka zapowiada soczystą porcję niemieckiej prozy, czy tak było?

Stowarzyszenie „Tęcza” zajmuje się osobami z dysfunkcjami i deficytami rozwojowymi. Rodziny osób niepełnosprawnych intelektualnie powierzają „Tęczy” pieczę nad bliskimi, a także pozwalają na dysponowanie ich majątkiem, na przykład w celu utworzenia placówek, gdzie chorzy będą mogli uczestniczyć w terapiach zajęciowych. Wiele działań stowarzyszenia wydaje się zastanawiających, więc kiedy zaczynają ginąć członkowie zarządu i osoby związane z „Tęczą”, policja postanawia się przyjrzeć działalności tejże instytucji pomocowej. Morderca jednak nie próżnuje, skreślając z listy kolejne nazwiska. Każde zabójstwo dokonywane jest na inny sposób, więc...

PMM | 2019-02-13

Zacznę od tego, ze polecam ta książkę każdemu kto ma pierwszą styczność kryminałem.
Nie jest to wielkie arcydzieło, przy którym spędzimy godziny, nie wywiera dużo emocji podczas czytania. Brak opisów otoczenia i bohaterów na 5 zdań. Fabuła też nie jest skomplikowana. Nie ma za dużo akcji, nie ma 'tego czegoś' co sprawia, że musimy ją jak najszybciej przeczytać bo umrzemy z niewiedzy. Myślę, że pomysł jest ale zrealizowanie trochę nie klei się tu i ówdzie.
Jest to prosta książka, bez komplikacji, czyta się płynnie i szybko.
Książka jest przyjemna. Jest to taka "praca licencjacka" autora. Dobra 4+

Kolejna kryminalna seria, z której można się dowiedzieć co nieco o ciekawym miejscu w Europie. Przyznaję, że nazwa Fryzja Wschodnia praktycznie nic mi dotąd nie mówiła.
Dla mnie to na razie taki kryminalny średniak. Głównej bohaterki nie pokochałam miłością bezwarunkową, ale nić sympatii się zawiązała. Największe zastrzeżenia mam do zakończenia. Pozostaje nadzieja, że w następnych częściach będzie lepiej, bo na pewno autorowi i bohaterce dam jeszcze szansę.

Początek nuży i męczy, środek nawet wciąga, ale z kolei koniec rozczarowuje. Całkiem przyzwoity pomysł na kryminał, jednak rozwiązanie zagadki mało prawdopodobne w realnym świecie. No i wykonanie - napisane jest to "na odwal się", bez jakiejkolwiek dbałości o styl, prowadzenie narracji. Tłumacz też się nie za bardzo przyłożył. Ale najbardziej denerwowało mnie lansowanie się autora - jego książki, które niby czytają bohaterowie, jego filmy, piosenki żony...

Skylla | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

Nieźle zawiązana wielowątkowa akcja i wielka porażka na końcu. Tak nie można kończyć kryminału. Zagadka wyjaśniana jest ni stąd ni zowąd i potem nie bardzo jest sens czytać dalej bo całe powietrze uchodzi z nadmuchanego balonu... Pierwsze 2/3 książki ok, ostatnia tercja to porażka.

sarenka | 2015-07-05

Kryminał który wciąga. To moje pierwsze odczucia po lekturze tej powieści. Klaus Peter Wolf to nowe nazwisko na kryminalnej liście pisarzy. Jeżeli będzie nadal trzymał taki fason to pozostanie na niej na długo.
Poruszył w tym kryminałe ważną kwestię jaką są ludzie niepełnosprawni i jak oni są postrzegani przez pełnosprawnych.
Pani komisarz Ann Kathrin Klaasen to młoda kobieta, matka i pracownik policji. Jednak nie jest typową kobietą. Przede wszystkim jest policjantką. Nie czuje się dobrze w roli matki. W sumie odczuwa ulgę, kiedy jej mąż mówi że odchodzi i zabiera dziecko ze sobą. Takie przynajmniej odniosłam wrażenie. Równocześnie dobrze radzi sobie z "matkowaniem" upośledzonej Sylwii.
Świetnie wykreowane postacie.
Duże tempo akcji
Polecam do przeczytania ten kryminał.