The Hero of Ages

Okładka książki The Hero of Ages Brandon Sanderson
Okładka książki The Hero of Ages
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Victor Gollancz Cykl: Z Mgły Zrodzony (tom 3) fantasy, science fiction
Z Mgły Zrodzony (tom 3)
The Hero of Ages
Victor Gollancz
2010-02-11
2010-02-11

Wow... I tylko tyle i aż tyle o w zasadzie całej trylogii Zrodzonego z Mgły.

Wow... I tylko tyle i aż tyle o w zasadzie całej trylogii Zrodzonego z Mgły.

Dwa poprzednie tomy zdecydowanie bardziej mi się podobały. Z tą częścią trochę się męczyłam ale jakoś dobrnęłam do końca.
Nie wiem może już nie czułam tu pewnej świeżości co w początkowych tomach...
Na razie nie zamierzam kontynuować.

Nie wiem może już nie czułam tu pewnej świeżości co w początkowych tomach...
Na razie nie zamierzam kontynuować.

Trochę za długa i miejscami nudna. Spędziłem 2 tygodnie i wiele drzemek bo usypiałem jak dziecko,ale udało się przebrnąć i skończyć. W sumie to dobra książka ale trzeba lubić fantasy, narazie wracam do kryminałów i moich powieści- teraz czeka na mnie Zielona Mila

2082

Brak mi słów.

Brak mi słów.

Bardzo długo zwlekałam z przeczytaniem jakiejkolwiek książki Sandersona. Bałam się po prostu. Wszyscy zachwalają jego twórczość i obawiałam się, że te wszystkie pozytywne opinie mogą być nieco na wyrost i że ja osobiście mogę się od jego twórczości odbić. Opis na okładce "Z mgły zrodzonego" jakoś mnie specjalnie nie zachęcił, a tylko jeszcze bardziej pogłębił moje obawy. Ale została mi ta książka polecona i pożyczona, więc zaczęłam czytać. Po skończeniu trzeciego tomu tej serii mogę tylko przybić piątkę tym wszystkim, którzy tak pozytywnie wyrażają się o twórczości Sandersona. Te książki są genialne. Są grube i długie i niekiedy trochę niepotrzebnie przegadane, ale to się tak szybko i przyjemnie czyta, że trudno się od tej historii oderwać. Bohaterowie są niezwykle barwni. Jednych polubiłam bardziej, innych mniej, ale każdy z nich jest niesamowity. No i zakończenie tego tomu... Nie potrafiłam go sobie w żaden sposób wyobrazić, miałam tylko nadzieję, że mnie nie zawiedzie. I nie zawiodło. Teraz liczę, że i kolejne tomy będą tak samo dobre.

Na półkach: , , , , , ,

Epickie i satysfakcjonujące zamknięcie trylogii. Nie brakuje tu wzruszeń, dynamicznych scen, ciekawych dialogów, rozterek moralnych i gwałtownych zwrotów akcji - jak to u Sandersowna.

Nie zgadzam się z opiniami, że książka była przegadana - moim zdaniami autor świetnie grał tempem powieści, odpowiednio je dozując. Dzięki temu w sposób sprawny udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania i pozwolił poznać wszelkie zagadki, które budowane były od pierwszego planu.

Zaskakujące, jak pomysł, budowany zasadniczo od pierwszych stron pierwszego tomu, znalazł swój finał w tomie trzecim. Ewidentnie autor miał wszystko dokładnie zaplanowano i przemyślane i nie "szedł na żywioł" w żadnym szczególe.

Po zakończeniu trylogii uważam, że to jedna z najlepszych serii współczesnego fantasy.

2078

3.5 ⭐ // Patrząc na te wszystkie 5-gwiazdkowe opinie, mam trochę wrażenie, że trafiłam w inną książkę niż cała reszta, bo... trochę się zawiodłam. Pierwsza połowa była nudnawa i przegadana. Trochę się bałam, że po ponad roku nie będę wiedziała, o co chodzi i trochę tak było, bo długo towarzyszyło mi takie poczucie zagubienia (mimo że teoretycznie pamiętałam fabułę poprzednich dwóch tomów). Po skończeniu pierwszej części audio potrzebowałam chwili przerwy, co okazało się trochę głupie, bo książka jednak nie była podzielona jakoś sensownie, po prostu na Storytel audiobook był dziwnie podzielony i okazało się, że ta druga część jednak jest lepsza. Więcej się działo i działo się dużo dobrego!

Nadal mimo ogromnej objętości książki przez nią się płynie, więc nie mogę powiedzieć, żebym się nudziła, bo cały czas byłam zainteresowana, ale chyba spodziewałam się jakiegoś większego wow. Nie mam poczucia, że jest koniec trylogii, nie czuję takiej definitywnej kropki, nie czuję tej satysfakcji i spełniania, jakie zazwyczaj towarzyszy mi zakończeniu serii, niedosyt pozostał.

Piękne, bardzo dobre zakończenie trylogii - ale początkowe strony (3/4) były jakby z lekka nudne, przydługie, bez akcji

Satysfakcja. Super dopięcie wątków, autor odsłania też ostatnie karty jeśli chodzi o system magiczny w serii. A zakończenie - bajka. Wszystkie tropy zbiegają się w reszcie i dają poczucie czytelniczego spełnienia.

Kocham różnorodność i zmiany w bohaterach, ten świat i masę zaskoczeń, którymi poczęstuje nas ta seria. W tej części wiele się wyjaśnia i to ten tom pomaga zrozumieć wcześniejsze rzeczy, wydarzenia i decyzje niektórych bohaterów. Wiele postaci od początku przygody bardzo się zmienia i tutaj mocno to widać.