Mazagan, miasto które przepłynęło atlantyk

Tłumaczenie: Maria M. Berger
Seria: Rodowody Cywilizacji
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Mazagäo, la ville qui traversa l’Atlantique: Du Maroc à l’Amazonie (1769-1783)
historia, Maroko, Amazonia, wyprawy, Atlantyk

Twierdza Mazagan powstała w 1514 roku. Kiedy likwidowano ją w roku 1769,była ostatnim portugalskim miastem na marokańskim wybrzeżu Afryki. Jej oblężenie przez przeważające siły Maurów skłoniło koronę portugalską do przeniesienia wszystkich mieszkańców i cennego wyposażenia przez Atlantyk do kolonizowanej właśnie Amazonii. Książka Laurenta Vidala przedstawia odyseję ponad dwóch tysięcy...

Książka Laurenta Vidala przedstawia odyseję ponad dwóch tysięcy mieszkańców Mazaganu podróżujących przesz Lizbonę i Belém, stolicę portugalskiej Amazonii, do nowej osady w Ameryce Południowej oraz ich losy w Nowym Świecie.

mr_best | 2017-01-21
Przeczytana: 22 lipca 2017