Thorgal: Między ziemią a światłem

Wydawnictwo: Egmont Polska
Entre terre et lumière
Wikingowie, przygoda, fantasy
komiksy

Thorgal i Aaricia postanawiają wrócić do domu. Niestety, nie chce tego Jolan, który został nowym bogiem Xinjinsów. Nie zauważa, że jest manipulowany przez Uebaca, który postanawia wyeliminować jego rodziców. Gdy chłopiec wreszcie odkrywa prawdę, zwraca się o pomoc do Kriss de Valnor. Ona ma jednak własne plany dotyczące chłopca...

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Wkp | 2014-06-30
Na półkach: Przeczytane, Polskie, Komiksy
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Thorgal i Aaricia odnajdują wreszcie Jolana, ale ten, będąc nowym władcą, nie zamierza wracać do domu. W wyniku spisku, oboje wraz z Drewnianą Nogą, zostają skazani na śmierć...

Znów całkiem udany zeszyt Thorgala, ze znakomitymi ilustracjami naszego czołowego towaru eksportowego, Grzegorza Rosińskiego. Niezła akcja, niezłe pomysły, niezła rozrywka. Wszystko to może i nie zaskakuje, a głębi szukać w tym na próżno, ale jako rozrywka spełnia swoje zadanie znakomicie.

Karolina | 2013-09-16
Przeczytana: 15 września 2013

Nie koniec przygód w krainie Xinjinsów: tym razem został do rozwiązania jeszcze wątek z poprzedniej części - Jolana jako boga. Jeden z pałacowych notabli chce go uczynić swoją marionetką na tronie, a żeby tego dokonać musi się pozbyć Thorgala i Aaricii. Wreszcie seria Thorgala zaczyna mieć jakiś wśpólny mianownik, który mnie niesamowicie wciąga.

Endriux | 2014-02-11

Album znacznie słabszy. Brak emocji, z wcześniejszych albumów. Autor chciał zamknąć wszystkie wątki ale wyszło tak średnio.

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.

dracoolla | 2013-08-22

Mój ulubiony komiks! Bardzo wciągająca, świetnie opowiedziana historia a do tego wspaniałe grafiki.

Alchemik | 2011-10-29

Coś o ociepleniu klimatu ;-)

Anna Janczyszyn | 2016-11-29
Vayar | 2016-11-29