Thorgal: Miasto zaginionego boga

Wydawnictwo: Egmont Polska
La Cité du dieu perdu
Wikingowie, przygoda, fantasy
komiksy

Kolejny tom przygód Thorgala, jego rodziny i przyjaciół w Ameryce czasów przedkolumbijskich. Zbrojna ekipa Thorgala dociera do serca mrocznego imperium Ogotaia. Okazuje się, że w wielkim mieście ukrytym w głębokiej dżungli bohaterowie mają sprzymierzeńców, którym nie podobają się rządy tyrana. Kriss odsłania przed Thorgalem kolejny etap misji - okazuje się, że wcale nie mają zabrać Ogotaiowi jego hełmu, ale zrobić coś zupełnie innego... Thorgal musi się zgodzić, bo wie, że od powodzenia misji zależy życie jego syna i Drewnianej Nogi. Ale stolica państwa Ogotaia to bardzo niebezpieczne miejsce, w którym bardzo łatwo stracić życie z rąk siepaczy władcy. Zakończenie przygód Thorgala w Ameryce czytelnik znajdzie w kolejnym, 13. tomie serii.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Wkp | 2014-06-28
Na półkach: Przeczytane, Polskie, Komiksy
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Thorgal, Aaricia, Kriss i Tjall docierają w końcu do miasta zaginionego boga, ale to dopiero początek ich kłopotów. Nie tylko umowa okazuje się być inna, niż sądzili na początku, to jeszcze czeka na nich śmiertelne niebezpieczeństwo...

Po strasznie nudnym tomie 11, Thorgal znów nabiera jakości. Czyta się go szybko, bez znudzenia, ale i bez większych refleksji. Fabuła jest niezła, nie mniej przewidywalna, akcja nie zawsze logiczna. Podstawową wady tej serii jest to, że brak jej świeżości, nie mniej jest warta poznania i dlatego polecam każdemu, kto lubi komiks.

Osobiście przygody Thorgala w Mayaxatl niespecjalnie przypadły mi do gustu, najrzadziej sięgam po te zeszyty, ale ten jest wyjątkowy. Może dlatego, że cała fantastyczna czwórka (Thorgal, Kriss, Aarica i Tjall) znów stawiają czoła swemu przeznaczeniu. Rewelacyjny zespół na dobre i na złe, choć częściej na złe, przemierza niedostępne tereny dżungli by skonfrontować się z potężnym "bogiem" i odzyskać Jolana. Tjall niestety zbyt szybko opuścił ich szeregi.
Tjall Porywczy -jeden z pozytywniejszych bohaterów, wzbudzający szczerą sympatię- w swoim krótkim życiu zdążył poznać, co to niespełniona miłość i zdrada ... zapłacił najwyższą cenę za odkupienie swoich win. I jak sam powiedział Thorgalowi "To głupie, nie? Przebyć dżunglę, uciec kajmanom i całej reszcie, a wszystko po to, by..."...by umrzeć prawie u kresu wędrówki...

Polecam!!!

książek: 1981
Jowi | 2014-04-11
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Posiadam

Kolejny z najlepszych, ale i jeden z najkrwawszych i najdrastyczniejszych tomów serii. Kontynuacja "Krainy Qa" i "Oczu Tanatloca" W mieście Mayaxatl,którego panem jest tajemniczy Ogotaj, mieście przypominającym przeogromne miasta-molochy Majów czy Azteków, strzeżonym przez monumentalny posąg Bogini Bez Imienia, Thorgal i jego przyjaciele muszą stawić czoła przeogromnemu niebezpieczeństwu i swojej przeszłości. Ich misja powoli dobiega końca, a krwawy finał w Mayaxatlu, rodem z filmów Tarantino, odmieni każdego z nich na zawsze. POLECAM przeogromnie! WARTO! :)

Endriux | 2014-02-11

Wspaniałe zwieńczenie sagi. Historia zatacza koło. Właśnie tak monumentalnego zakończenia zabrakło mi w sadze Brek Zeritha. Jeden z moich ulubionych albumów. Jeszcze ta okładka. Cudo

MadameShepard | 2014-02-14

O mój biedny, biedny Tjallu...

Tymek Walkiewicz | 2013-07-27

Tjall - moja ulubiona postać z całej serii.

Karolina | 2013-09-16
Przeczytana: 15 września 2013

I nastąpiła kulminacja wielkiej wyprawy Thorgala i Kriss de Valnor. Tylko czy Rosiński inspirował się "Gwiezdnymi Wojnami" powstałymi 3 lata przed wydaniem tego zeszytu? Być może. Całość nie jest jednak pełna tej naleciałości, więc to ją ratuje.

dracoolla | 2013-08-22

Mój ulubiony komiks! Bardzo wciągająca, świetnie opowiedziana historia a do tego wspaniałe grafiki.

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.