Hero

Samantha Young Wydawnictwo: NAL literatura obyczajowa, romans
NAL
2015-02-03
2015-02-03

Książki tej autorki to w zasadzie strzał w dziesiątkę bo jeżeli chcesz przeczytać romans i dobrze się przy tym bawić to śmiało bierz każdą :D
Zapomnieć o przeszłości zaskoczyła mnie napięciem w którym mnie trzymała... do końca nie wiadomo jak się to skończy.... czyżby nie był szczęśliwego zakończenia.... przeczytajcie i sprawdźcie sami bo warto!!

Moja ulubiona książka z tej serii.

Moja ulubiona książka z tej serii.

Bardzo lubię Samanthę, ponieważ jej książki zawierają wszystko, co powinien zawierać prawdziwy romans. Chociaż czytając "Zapomnieć o przeszłości" przepadłam! To jest właśnie jedna z tych książek, która zawiera wątek erotyczny, kryminalny, romantyczny i dramatyczny - czyli to co ja uwielbiam najbardziej. Moim zdaniem wszystkie te wątki w jednej książce to hit murowany.
Alexa nie ma łatwego życia i przez błędy swojego ojca, ona sama także musi ponosić ich konsekwencje, ale jest silna i niezależna. Kiedy poznaje Caine'a jej życie diametralnie się zmienia, a przyczyną tego nie jest szalona miłość, której można było się spodziewać. Alexę i Caine'a łączy przeszłość, na którą obydwoje nie mają wpływu, a ich rodziny są w stałym konflikcie, ponieważ ogólna sytuacja rodzin jest skomplikowana i niestety połączona. Kiedy Caine odkrywa kim naprawdę jest Alexa, żywi do niej prawdziwą nienawiść, ale ich drogi się łączą kiedy Caine nieoczekiwanie proponuje Alexie pracę w swojej firmie. Alexa nie jest głupia i dobrze wie, że Caine miał na celu ośmieszyć ją, upokorzyć i zemścić się na niej za czyny jej ojca. Tylko czy rzeczywiście mu się uda? Plan wydaje się misterny i dopracowany w każdym calu, ale Caine nie przewidział jednej rzeczy, że Alexa jest bystra i potrafi się odpłacić.
Ta historia to najlepszy dowód na to, że między miłością a nienawiścią linia jest bardzo cienka, a rodzinne sekrety i tajemnice mogą wpłynąć na całe pokolenia i narobić wiele złego. Kolejna powieść Samanthy o tym, że jak zwykle miłość zawsze zwycięża, a nienawiść bardzo często może przerodzić się w miłość oraz o tym, że trzeba zawsze szukać dobra i przezwyciężać swoje lęki i łamać wewnętrzne bariery. Young to mistrzyni, która w swoich książkach pokazuje jak ważne jest być szczerym i to jak traktujemy innych. Wystarczy tak niewiele aby zmienić swoje życie i naprawić błędy, ale przede wszystkim powinniśmy umieć sami sobie wytykać błędy i umieć się do nich przyznać.

Alexa...

Nie dobrnęłam nawet do połowy. Najgorsza książka, jaką miałam w ręku. Dziwne, biorąc pod uwagę, jak świetnie napisana jest np. seria on Dublin street

W mojej wypożyczalni ebooków @czytamzlegimi jest 14 książek @authorsamanthayoung. Wszystkie są świetne i wciągające, ale jest wśród nich jedna, którą uważam za totalne nieporozumienie. Zapomnieć o przeszłości. Historia Alex i Caina. Akcja rozpoczyna się od sesji fotograficznej, gdzie Alex jest asystentką fotografa, a Cain to model, przy okazji bogaty biznesmen. Podczas rozmowy tej dwójki dochodzi do czegoś, czego efektem jest zwolnienie z pracy Alex. Po kilku dniach Cain postanawia przyjąć Alex do pracy jako osobistą asystentkę. No i się zaczyna. Ona dobra, on zły. Seksualne napięcie, az w końcu układ FWB. Wszystko idzie ok, aż do czasu, gdy Alex nie zakochuje się w Cainie. Wtedy on z niej rezygnuje, bo jak twierdzi "nie jest facetem dla niej". Potem ma miejsce coś, co na zawsze odmienia światopogląd Caina... Pomysł fajny, przyznaję. Ale fabuła rozwleczona. Wspólna przeszłość, którą dzielnik w końcu zaczyna rzygać. Jak to dobrze, że przygody z Young nie zaczęłam od tej książki, bo chyba byśmy się nie polubiły. A byłoby szkoda.

Na półkach: , , , , , , ,

W głównych bohaterach po prostu się zakochałam, co tu dużo mówić. Oczywiście - byli irytujący, niemalże w każdej książce z kategorii romansów znajdą się bohaterowie, którzy działają w pewien sposób na nerwy przez swoje irracjonalne zachowania, niekiedy urwane z choinki przemyślenia i ostatecznie fatalne w skutkach decyzje.
Oczywiście - po przeczytaniu kilku książek tej autorki, wiedziałam, jakim schematem się kieruje i wiedziałam, że ta książka również na nim zostanie oparta i wiedziałam także, że zakończy się happy endem przy odrobinie dramatyzmu.
A mimo to wciągnęła mnie niesamowicie i nie mogłam przestać o niej myśleć. Nie mogłam się doczekać, aż wrócę do niej i znowu przeniosę się w świat Alexy i Caine'a. Razem z główną bohaterką przeżywałam te wszystkie emocje.
Do romansów napisanych przez p. Young wracam chętniej niż do jakichkolwiek innych.

Oczywiście - po przeczytaniu kilku książek tej...

„Zapomnieć o przeszłości” Samantha Young.

Caine Carraway po latach ciężkiej pracy i zaangażowania jest miliarderem i bardzo szanowanym człowiekiem w bostońskiej elicie.
Alexa miała pracę, która lubiła, ale wszystko się dla niej zmieniło po spotkaniu z Cainem podczas jednej z sesji fotograficznych, na której Alexa była asystentką fotografa.

Od pierwszego spotkania pomiędzy bohaterkami zaczyna iskrzyć, ale tylko Alexa szczerze przyznaje się do swoich uczuć.
Czy Cain przełamie się i wyzna dziewczynie swoje uczucia?
Czy dwa tak różniące się od siebie osoby mają szanse na szczęście?

Styl pisania autorki jest lekki i przyjemny przez, co przez książkę się dosłownie płynie. Historia sama w sobie jest ciekawa i bardzo wzruszająca. Bohaterzy barwni, interesujący i zadziorni, a Alexa i Caine wyraziści i zdecydowanie da się ich polubić. Książka jest dobra, spójnie napisana i dopracowana w każdym szczególe.

„Zapomnieć o przeszłości” Samantha Young.

Od pierwszego spotkania...

Alexa i Caine spotykają się podczas jednej z sesji fotograficznych, na której on jest gwiazdą, a ona - asystentką fotografa. Od razu pojawia się między nimi jakieś przyciąganie, z tym że tylko Alexa szczerze się do tego przyznaje. Ona także wie, jaka trudna przeszłość ich łączy i że to może być poważną przeszkodą w stworzeniu związku. Czy mimo wszystko Alexie uda się przekonać Caina do siebie?

Jestem fanką książek Samanthy Young, a cykl o miasteczku Harwell jest jedną z moich ulubionych serii. Powieści autorki czyta mi się błyskawicznie- 1-2 wieczory i jest po sprawie 🤪. Z tym tytułem było podobnie. Zaczęłam rankiem, a skończyłam późno w nocy. Co jednak sądzę o samej książce?

Plusy:
* styl pisania jest bardzo dobry, sprawia że przez książkę się płynie.
* postać Effie, która sprawiła ze się uśmiechałam. Lubię takich ciepłych, sympatycznych a jednocześnie pewnych siebie bohaterów.

Minusy:
* może czytam za dużo romansów, ale elementy fabuły spotkałam już w innych książkach. Bajecznie bogaty szef ogromnej korporacji, który jest typowym ,,mrukiem", nie dopuszczającym innych do siebie, z trudną przeszłością. Mówi to Wam coś? 😂🤪
*bohaterka bez żadnego doświadczenia dostaje propozycję pracy swoich marzeń i to w prestiżowej firmie. Wtf?
*irytujący główni bohaterowie. Alexa, która kompletnie nie widzi, że Caine zwyczajnie ją wykorzystuje i średnio szanuje (przynajmniej na poczatku) I sam Caine, który jest strasznie zaborczy oraz przez całą książkę nie potrafi się zdecydować, czego chce.
* dosłownie wszystkie bohaterki i postacie poboczne są atrakcyjne i z perfekcyjną figurą, a bohaterowie z kaloryferem na brzuchu. Powiem Wam szczerze, że zaczyna mnie to już nużyć. Brakuje mi ,,realnych" postaci.
* ogrom błędów i literówek. Przecinki, gdzie ich być nie powinno lub zupełny ich brak.

Bardzo lubię książki autorki. Zawsze czyta mi się je lekko i przyjemnie. Są czystą rozrywką i nie wymagają skupienia od czytelnika. Przez jej książki się po prostu płynie i miło spędza się przy nich czas. Tak samo było w przypadku tej powieści, choć nie zaliczam jej do najlepszych dzieł pisarki. Ot taka do poczytania, ale bez rewelacji. Przy innych jej książkach mogłam się wzruszyć, przeżywać losy bohaterów, fascynowały mnie pomysły na fabuły i kreacja postaci. Tu natomiast nie zaangażowałam się w historię, wydawało mi się to takie mało emocjonujące i płytkie. Szału nie ma, ale dla zabicia czasu i rozrywki jak najbardziej 😊

No jednak nie przepadam za S. Young, nudna ta książka okropnie. I na siłę budowane tło do seks rozgrywek głównych bohaterów. Ojej....taka jakaś jestem rozczarowana. Dałam 4 pkt za sceny seksu, bo te nawet mi się podobały ale cała reszta napisana bez sensu.

• 2015
  • Romans