Sushi, paella, guacamole. 120 klasycznych potraw z całego świata

Okładka książki Sushi, paella, guacamole. 120 klasycznych potraw z całego świata praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Jedność kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Jedność
2015-03-01
2015-03-01
Zofia Pająk
kulinaria sushi przepisy nauka gotowania

Ja daję 10. Jeśli ktoś tworzy książkę kucharską powinna ona być łatwa w przekazie.
Zdjęcia umożliwiają kontrolę nad tym jak dane danie bądz deser powinny wyglądać.
Jest bazą do poszerzenia kulinarnej wiedzy I źròdłem inspiracji. Też dzieki niej możemy przekonać się do nowe kuchni ze Świata.
A gotowanie to super pasja

A gotowanie to super pasja

Książka ładnie wydana. W środku cała masa kolorowych apetycznych fotografii przedstawiających krok po kroku przyrządzanie potraw. Wydaje mi się, że jest raczej skierowana do kompletnie "zielonego" kucharza, laika dopiero zaczynającego swoją przygodę niż do kogoś kto potrafi już coś więcej zrobić w kuchni niż tylko ugotować wodę na herbatę ;) nie mniej jednak przepisy są ciekawe i zawsze można uzupełnić swój warsztat o nowe kulinarne doświadczenia.

Podzielona jest na przepisy jak sam tytuł wskazuje pochodzące z całego świata. Tak więc mamy i przepisy z Europy (m.in. łosoś marynowany, polędwica a la Wellington, apple crumble czyli jabłka pod kruszonką – robiłam i wyszły niczego sobie ;),boeuf bourguignon, makaroniki, gazpacho, paella, musaka, tortilla hiszpańska, tzatziki) Afryki i Bliskiego Wschodu (m.in. marokańskie krokiety, tagine z jagnięciny, kuskus z warzywami, hummus, falafel,) Azji (m.in. nasi goreng, dubu kimchi, sajgonki, sushi, tempura, naan) Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej (m.in. indyk nadziewany kasztanami, sernik, amerykańska szarlotka, brownie, chilli con carne, fajitas z kurczaka, guacamole, ceviche).

Owszem wiele przepisów wydaje się być na wysokim poziomie, ale dzięki dokładnym, szczegółowym opisom nie jest tak ciężko zrobić daną potrawę.

Myślę, że chyba najciekawsze były receptury, które znajdowały się w pierwszej części książki i był przedstawiony za pomocą zdjęć krok po kroku proces ich przygotowania. Spisałam sobie co niektóre i będę próbowała też coś zrobić w swoich domowych pieleszach. ;)

• Chcę mieć
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Kulinarne
  • Przepisy kulinarne
  • Do wypożyczenia biblioteka (b)
  • 2015

Dodaj cytat z książki Sushi, paella, guacamole. 120 klasycznych potraw z całego świata