Homecoming

Okładka książki Homecoming Kass Morgan
Okładka książki Homecoming
Kass Morgan Wydawnictwo: Little, Brown Books for Young Readers Cykl: 100 (tom 3) fantasy, science fiction
100 (tom 3)
Homecoming
Little, Brown Books for Young Readers
2015-02-24
2015-02-24
Inne

Okładka książki Kruki Kass Morgan, Danielle Paige
Kruki Kass Morgan, Daniel...

To już 3 tom.
Czytało się go przyjemnie i w niektórych momentach ciężko było się oderwać.
W odróżnieniu od poprzednich tomów było tu parę brutalnych scen. W niektórych momentach aż ciężko było wytrzymać niesprawiedliwość, która dotykała naszych bohaterów, ale na szczęście tak jak w większości książek wszystko dobrze się skończyło.
Teraz pora na tom 4.

To już 3 tom.
Czytało się go przyjemnie i w niektórych momentach ciężko było się oderwać.
Teraz pora na tom 4.

Powrót na ziemię Kass Morgan to 3 tom serii the 100. Książka opowiada o tym jak koloniści przybyli na Ziemię. Dla setki zesłańców życie znów wywraca się o 180 stopni. Według kodeksu Gai nadal są tylko więźniami. Problem pogłębia się kiedy ma dojść do egzekucji Bellamiego. Paczka przyjaciół ucieka do zaprzyjaźnionych ziemian. Dalsza część historii jest dość krwawa i tragiczna jednak końcówka napawa optymizmem. To co zostało opisane w książce zarówno w tej jak i poprzednich znacznie różni się od serialu. Moim zdaniem warto przeczytać książki i dowiedzieć się jak mogło to wyglądać - alternatywnie do serialu. Historia opowiedziana z wielu perspektyw. Szybko się czyta i jest ciekawe.

wzruszyły mnie pewne momenty ;-;
Myślę że na tle pozostałych części ta nie wypadła gorzej, i trzyma poziom.

wzruszyły mnie pewne momenty ;-;
Myślę że na tle pozostałych części ta nie wypadła gorzej, i trzyma poziom.

Na Ziemi wylądowały cztery statki wraz z kosmicznymi kolonistami, którym udało się uciec, nim na statkach skończył się tlen. Są wśród nich i ranni, których trzeba opatrzyć, i martwi, których trzeba pochować. Lecz to nie koniec kłopotów - pojawienie się na Ziemi władz Kolonii zaburzy dotychczasowy spokój obozowej społeczności i poważnie zagrozi niektórym ich członkom.

Czego by nie powiedzieć o cyklu Kass Morgan, dzieje się. I to dużo!

Clarke i Bellamy rozwalili mnie na łopatki. Wells doprowadził do łez. Nawet wątek Glass zaczął mnie obchodzić (wciąż najmniej spośród wszystkich, ale to już coś!). I kurczę, choć nie jest to najlepsza seria, jaką czytałam (ba, nie dorównuje moim książkowym ulubieńcom),to jednak jest w niej coś intrygującego; coś, co mnie przyciąga i chwyta za serce.

Bardzo podoba mi się i pomysł na tę historię, i świat w niej przedstawiony. Może nawet przekonam się do konwencji postapo?

Czego...

Akcja:8/10
Sposób pisania autorki/a/ów: 7/10
Okładka: 7/10
Kreatywność 7/10

Cały czas seria zaskakuje nowymi pomysłami i wydarzeniami. Nie traci na jakości. Oblicza bohaterów zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nie jeden raz byłem zdziwiony i zaskoczony tym jak fabuła ukazuje nam kolejne ich losy.

OMG! Trzecia część misji 100 jest chyba moją ulubioną częścią, kiedy przeczytam czwartą część porównam sobie wtedy te książki fabularnie i zobaczę czy jest to moja ulubiona część.
Ja osobiście najpierw obejrzałam serial "The 100", który z pierwszych trzech bądź czterech sezonów nawet mi się spodobał. Nie pasowało mi tylko to, że wszystko dzieje się tam tak bardzo chaotycznie przez co miałam problem z zapamiętaniem fabuły. Mimo iż jest to serial na podstawie tej serii mi osobiście wydaje się to kompletnie z kosmosu. Chodzi mi bardziej o to, że mego pozmieniali serial i mi osobiście podoba się bardziej fabuła z książek. W książkach jest przynajmniej zachowany jakiś umiar informacji.
Polecam z gorącego serduszka tą serię!!

Uważam, że trzecia część jest o wiele lepsza od poprzednich, jednak zaczęła mnie interesować jakoś bardziej po przeczytaniu 3/4 książki.

Powrót na ziemię okazałby się idealnym zakończeniem tej sagi, gdyby nie fakt, że wiem o istnieniu kolejnej części. Której chwilowo sensu zbytnio nie rozumiem, bo trzecia część sagi idealnie zakańcza wszystkie rozpoczęte wątki, a ostatnie słowa napawają nadzieją, że zarówno setke byłych skazańców, jak i nowo przybyłych kolonistów czeka przyszłość na Ziemi.

Brnęłam dalej, licząc, że to już koniec. Zdecydowanie wolę serial.

Brnęłam dalej, licząc, że to już koniec. Zdecydowanie wolę serial.