Kognitywizm w poetyce i stylistyce

Wydawnictwo: Universitas
8324204415

Barbara Lewandowska-Tomaszczyk, Konstruowanie znaczeń i teoria stapiania Tomasz P. Krzeszowski, Czy istnieją niemożliwe metafory? kilka uwag o ograniczeniach metaforyzacji Iwona Nowakowska-Kempna, Słowo poetyckie w badaniach kognitywnych Agnieszka Będkowska-Kopczyk, Michał Kopczyk, Podmiot pisarski esejów Zbigniewa Herberta jako obserwator Agnieszka Libura, Przestrzenie mentalne w dyskursie poetyckim Dorota Korwin-Piotrowska, Czytanie tekstu czytanie przestrzeni Barbara Grzeszczuk, Metafora konceptualna na przykładach z polskiej poezji dwudziestowiecznej Ewa Sławkowa, Styl francuskiego przekładu Sonetów krymskich perspektywa kognitywna Ewa Biłas, Muzyka w poezji. Językowy obraz ‘‘muzyki’‘ w ujęciu kognitywnym Natalia Lemann, Prototyp i profilowanie przedmiotu mentalnego SMOK w literaturze fantasy, na wybranych przykładach. Aleksander Główczewski, Komizm w komunikacji literackiej (rozważania w perspektywie kognitywistycznej).

starshefa | 2013-04-14
Przeczytana: 2008 rok