Prawo odwetu

Tłumaczenie: Jerzy Marcinkowski
Cykl: Wojna Vattów (tom 2)
Wydawnictwo: ISA
Marque and reprisal
space opera, Vatta

Kylara Vatta, lubiąca ryzyko i łamanie zasad bohaterka Handlu w zagrożeniu, wraca do swojego fachu ? a nie jest to typowe zajęcie ? w nowej powieści Elizabeth Moon.Porywająca kariera wojskowa, o której marzyła, nie miała się nigdy ziścić. Jednak wystarczyło, by objęła dowodzenie na jednym z rodzinnych frachtowców, aby okazało się że nie może narzekać na brak walki. Zdobyte w tej próbie ognia doświadczenia bardzo jej się przydadzą, ponieważ tym razem wojna przyszła do niej. Nieznany wróg przypuścił frontalny atak na Transport Vattów, międzygwiezdne imperium przewozowe jej ojca. Wkrótce większa część rodziny Ky zginęła, a kolejne napaści zerwały łączność, zmuszając Ky do walki o przetrwanie.Zdecydowana poznać tożsamość bezlitosnego, tajemniczego nieprzyjaciela i pomścić rodzinę, Ky potrzebuje nie tylko większej siły rażenia, ale i informacji. Zdobywa jedno i drugie dzięki odciętej od kwatery głównej grupie najemników, z którą zawiera sojusz

źródło opisu: okładka

Drugi tom jeszcze gorszy jak pierwszy. Aaaa... to źle. Dla masochistów lub osób lubujących się w wynajdowaniu dziur, głupot, etc. w książkach.

żabka | 2015-08-10
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Pierwszą część czytałam jakieś dwa lata temu, ale tak mi się spodobała, że jak w końcu upolowałam to musiałam koniecznie przeczytać. Książka bardzo dobrze napisana. Pełno w niej akcji i różnych gadżetów sci-fi. Polecam miłośnikom gatunku.

Camillos | 2011-05-09
Przeczytana: 08 maja 2011

Kolejna odsłona cyklu "Wojna Vattów" jest zdecydowanie lepsza od części pierwszej... Akcja rozkręca się szybko i zdecydowanie jest jej więcej, niż w pierwszym tomie ("Handel w zagrożeniu").
Świetna space opera.

Zuldur | 2014-05-29

Ciekawe, łatwostrawne, miłe dla wyobraźni SF, jeśli ktoś lubi ten gatunek to nie będzie się nudził.

Maja Ossowska | 2016-11-01
SondaVoyager | 2016-10-04