Tańczący mistrzowie Wu Li

Okładka książki Tańczący mistrzowie Wu Li Gary Zukav
Okładka książki Tańczący mistrzowie Wu Li
Gary Zukav Wydawnictwo: Illuminatio nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
The Dancing Wu Li Masters. An Overview of the New Physics
Illuminatio
2015-03-17
2015-03-17
Rafał Pękała

Nie do wiary, jak w prosty sposób można objaśnić zagadnienia (a dla niektórych nawet zawiłości) fizyki. Książka Garego Zukava nie jest pozycją naukową, zdecydowanie jest to źródło wiedzy dla tych, którym fizyka może wydawać się czymś niepojętym i mocno skomplikowanym. Autorowi udało się stworzyć wyjątkowe dzieło, w którym krok po kroku, prostym i zrozumiałym nawet dla laika językiem wyjaśnia zagadnienia fizyki cząstek elementarnych. Dzięki temu książkę tę czyta się niczym pasjonującą powieść.

Rewelacyjna książka dla tych, którzy fizyki się boją, ale chcą ją pokochać. W znamienity sposób tłumaczy pewne zawiłości i tłumaczy je tak, że przestają być tajemnicami, a stają się dostępne dla zwykłego śmiertelnika. Bo sama fizyka, dostępna jest dla każdego. Wszyscy możemy docenić jej piękno.
Niestety, ludzie związani z fizyką nie dowiedzą się z tej książki nic nowego. mimo to może być dla nich przyjemną przygodą i sposobem uszeregowania pewnej wiedzy.

Godna polecenia książka.O ile książki popularnonaukowe często mnie nużą w miarę postępu czytania, to od Tańczących mistrzów Wu Li trudno było się oderwać. Po prostu fizyka (głównie kwantowa) przedstawiona w przystępnej - często metaforycznej formie - dzięki czemu możliwym jest zrozumienie jej założeń bez rozkładania zdania na czynniki pierwsze. Dobra pozycja na początek przygody z literaturą poświęconą współczesnej fizyce.

Z racji ze cięzko mi sie czyta coś co nie posiada fabóły ciezko ocenic mi tą książkę jednak ilość faktów i ciekawych eksperymentow i prostota przekazu skomplikowanych zjawisk gwarantuje tej książce tak wysoką ocenę

Książka magiczna.Dużo fizyki trochę magii i nieco filozofii.Kto przeczyta nie pożałuje

• Popularnonaukowe
  • Astronomia, astronautyka, fizyka itp.
  • Wiedza niepowszechna
  • 🎓 Popularnonaukowe, naukowe