św Joanna D'Arc. Boża wojowniczka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Książka opisuje dramatyczne i emocjonujące życie jednej z najsłynniejszych świętych w historii, świętej Joanny d Arc. De Wohl w pełni wykorzystuje swoje zdolności narracyjne, aby opowiedzieć Czytelnikowi o odważnej, nastoletniej Francuzce, która pod wpływem wizji prowadziła wojsko do boju, a całe jej życie świadczyło o tym, że Bóg obdarzył ją swą nadzwyczajną łaską i mocą. Dzięki niniejszej książce, Czytelnik dowie się, jak Joanna, skromna dziewczyna z małej miejscowości, usłyszała od świętego Michała Archanioła, świętej Katarzyny i świętej Małgorzaty, że ma za zadanie dowodzić siłami francuskimi w bitwie z Anglikami. Joanna d Arc ostatecznie przekonała Francuzów o prawdziwości swojej misji. Odniosła niesłychany sukces, lecz została zdradzona, pojmana i uwięziona. Na koniec poddano ją zręcznie zmanipulowanemu procesowi o herezję i spalono na stosie. De Wohla interesują nie tylko powierzchowne szczegóły z życia Dziewicy Orleańskiej, lecz także jej głęboka miłość do Boga, leżąca u podstaw wszystkich jej odważnych poczynań, aż do tragicznego końca. Heroizm Joanny budzi podziw i fascynuje, a jej umiłowanie Pana stanowi istny balsam dla duszy. Nawet drobne detale z życia świętej Joanny są krzepiącym dowodem na moc Bożej łaski. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Rysia | 2015-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2015

Świetna naprawdę książka opowiadająca o Joannie D'Arc. Wielkiej, walecznej świętej która swoją ojczyznę. Polecam każdemu, niezależnie od wieku!

olo1972 | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Czyta się bardzo szybko.Wszystko na temat Joanny ujęte,że się tak wyrażę-w telegraficznym skrócie i to mnie trochę zmartwiło.Brak szerszych opisów przyrody,strojów,walk.Chciałbym zagłębić się w tamte czasy,poczuć to wszystko.A tak tylko''się przebiegłem''Ale polecę ją choćby za to moim synom:)Aha.Czytałem inne wydanie:)

karol | 2015-07-29
Przeczytana: 16 maja 2015

Książka opowiada o oddaniu się Bogu Joanna d'arc i zostania świętom,
do egzekucji .Polecam

MistrzSeller | 2016-11-20