Jeszcze wczoraj miałam raka

Wydawnictwo: Melanż
bellaizka

Tym razem nie napisałam wstępu. Może powinnam. Tym bardziej, że jest to szczególna książka, w której śmiech towarzyszy wściekłości, a radość jest lustrem niepowodzeń. Tak, jak to wydarza się w naszym życiu: wszystko naraz. Także w chorobie, kiedy człowiek odważa się powiedzieć różne rzeczy. Pomyślałam, że skoro wiem,
jak to jest, daję radę i trwam, to może powinnam...

Pomyślałam, że skoro wiem,
jak to jest, daję radę i trwam, to może powinnam podzielić się z innymi tym doświadczeniem, wiarą, energią i pewnością, że niemożliwe jest możliwe. Podpowiedzieć, jak radzić sobie ze sobą, ze szczęściem i nieszczęściem. Jak nie cierpieć, a zdobywać kolejne stopnie wtajemniczenia w życie. Dlatego napisałam tę książkę.

EwaPaj | 2015-03-27
Przeczytana: 15 lutego 2015

Autobiografia, a właściwie wspomnienia znanej dziennikarki. Choć w tytule pojawia się słowo "rak" i opis zmagań z tą chorobą jest powracającym motywem tej pozycji, to trudno powiedzieć, że jest to przygnębiająca czy smutna lektura. Wręcz przeciwnie! Daje dużo dużo otuchy. I to chyba w tej książce jest najważniejsze.

bellaizka | 2015-03-17
Przeczytana: 17 marca 2015

Bardzo pogodna książka o stanie choroby. Nawet przewlekłe choroby są normalnym stanem w życiu, może dlatego właśnie, że są długoterminowe. Zatem każdy dzień to zwykłe życie, więc zarówno do choroby jak i chorego należy podchodzić jak do czegoś normalnego. Może kogoś zadziwić w opisie choroby duża dawka humoru, ale każdy chce się pośmiać, nawet chory na raka. Coś na ten temat wiem.

ŻuŻu | 2016-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Jakieś takie pompatyczno-uwznioślone to pisanie o chorobie. Dużo czytałam książek o chorowaniu na raka i zawsze były poruszające, ciekawe a tu taka galopada myśli, historii, opisów bez ładu i składu. Oczywiście należy pamiętać, że to mój subiektywny odbiór książki. Komuś może odpowiadać.

lubię_żyć | 2017-06-11

Wspaniała, jak wszystkie książki p. Gucewicz.
Wyjątkowe wspomnienie miasteczka z dzieciństwa. Więcej, chciałoby sie napisać...

magda | 2017-05-22
FarmaJana | 2017-10-26