Syn marnotrawny

2015-04-06
2015-04-06
Krzysztof Skonieczny
Krzysztof Skonieczny

wspaniala książka żona przy mezu czula sie bezpieczna a potem rozczarowanie co lekarz robił z nią udajac wspaniałego męża polecam

Dawno nie czytałam tak powalonej, beznadziejnej książki. Pierwsze 200 stron kompletna nuda, jest o niczym, wszystko tak rozwleczone, a cały sens można by było opisać na 10 stronach. Co chwile powtórzenia. Reszta książki nagle nie wiadomo skąd taka mega akcja. Szkoda, że tak zwymyślana, że aż trochę głupia.

Jak pozory mogą mylić. Pod maską dobrego, oddanego lekarza, męża, ojca kryje się bezwzględny, wyrafinowany morderca. Nie należy sądzić po pożarach ale trzeba człowieka poznać. Dbać szansę każdemu ale nie ufać ślepo.

Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

8.04
Syn marnotrawny mnie poruszał. Jeden z Braci ucieka od rodziny. Chce być jak najdalej od swoich bliskich, bo był zawsze uważany za tego gorszego, za czarną owce. Aby nie być ciągle porównywany do swojego idealnego brata. Postanawia urwać kontakt.
Gdy jednak wraca na stare śmieci dokonuje makabrycznego odkrycia. Jego idealny brat lekarz, skrywa mroczną tajemnicę... Aby ją odkryć trzeba przeczytać tę książkę.

Ale lubię spojlerować dlatego powiem.
Ten lekarz opiekuje się starszymi ludźmi. Oraz dla środowiska w jakim mieszka jest przykładnym mężem niepełnosprawnej żony. Ale to tylko przykrywka. Ponieważ ten stan w jakim znajduje się jego żona. Jest wywołany lekami jakie jej podaję. A starsze osoby bez skrupułów zabija w białych rękawiczkach podając truciznę...

8.04

Muszę przyznać, że mile się zaskoczyłam czytając tą książkę, bo spodziewałam się typowego dla Danielle Steel romansidła. Podobała mi się fabuła, była ciekawa i czasami zaskakiwała, ale muszę przyznać, że o wiele bardziej by mi odpowiadało, gdyby jakiś inny autor był pomysłodawcą. Moim zdaniem Danielle Steel z ciekawej historii czasami zrobiła taki nudny chłam, autorka ma też typowy dla siebie dziecinny styl pisania i trochę mnie to denerwuję, że każda postać wykreowana przez pisarkę jest taka sama. Bo jak to możliwe, że osoby w różnym wieku z inną ideologią myślą tak samo? Przecież w prawdziwym życiu tak nie jest.

Wracając do fabuły, chociaż Danielle Steel stworzyła w tej książce nudne postacie (strasznie do siebie podobne, z małymi wyjątkami),to muszę przyznać, że zatkało mnie, że był wątek kryminalny. Pierwsze trzysta stron, pomimo irytującego przekazania, nie mogę powiedzieć, że się nudziłam, ale końcówka mi się nie podobała, wtedy pomyślałam "oho, Danielle Steel wróciła". Bo nie było dla mnie się trudno domyślić, że na ostatnich stronach jak zwykle był "happy-end".

Wracając jeszcze do mojej opinii o postaciach to były strasznie irytujące z klonowanymi myślami. Najbardziej mi działała na nerwy Alana, to zepsuta kobieta, która jak na swój wiek powinna by mieć wystarczająco rozumu, aby stać się samodzielną, a nie żyć pod kloszem tatusia.
Lisa była tępym stworzeniem i na usta cisną mi się słowa "marionetka".
Michael to typowy świętoszek, który później pokazał kim na prawdę jest, a jego brat bliźniak to mięczak. Ja na jego miejscu zupełnie inaczej bym się zachowała. Co do reszty bohaterów to byli nudni i bez własnego zdania.

Muszę przyznać, że gdyby autorka nie spaprałaby książki tym swoim stylem pisania i końcówką, to moja ocena byłaby wyższa. SYN MARNOTRAWNY to dosyć ciekawa książka z zaskakującymi momentami z wątkiem dla autorki bardzo rzadkim. Polecam tą książkę, chyba że ktoś jest bardzo krytyczny dla autorki, to lepiej żeby się dwa razy zastanowił.

Pierwsza książka Danielle Steel, którą przeczytałam.
Nie wiedziałam czego mogę spodziewać się po autorce, ale ogólne wrażenie sprawiła bardzo dobre.
Ciekawa fabuła, szczególnie gdy na jaw wychodzą ukrywane przez lata fakty. Momentami trochę się nudziłam... zauważyłam, że autorka lubi wielokrotnie powtarzać niektóre szczegóły i informacje, które były już wcześniej wspominane, ale widocznie taki autorka ma styl pisania.

Ostatecznie, jeszcze sięgnę po książkę autorstwa Danielle Steel. Polecam

Pierwsza książka Danielle Steel, którą przeczytałam.

Danielle Steel w najlepszej formie.
Klasyczna, świetnie skonstruowana powieść obyczajowa o braciach bliźniakach: Michaelu - ulubieńcu wszystkich i Peterze - czarnej owcy w rodzinie. U progu dorosłości ich drogi się rozeszły na długie lata, żeby zbiec się znowu, gdy bliźniacy mieli po ponad czterdzieści lat.
Co się wydarzy, czy braciom uda się zapomnieć dawne urazy i nawiązać poprawne kontakty? O tym i wielu innych ciekawych rzeczy z przeszłości braci można dowiedzieć się czytając tę ciekawą powieść. Ja byłam niekiedy zaskakiwana obrotem sytuacji...
Polecam.

Danielle Steel w najlepszej formie.
Co się wydarzy, czy braciom uda się zapomnieć dawne urazy i...

Lekka, łatwa i przyjemna.

Lekka, łatwa i przyjemna.

Powiesc 95
PRODIGAL SON

Powiesc 95
PRODIGAL SON

• Danielle Steel
  • 2016
  • 2015

Dodaj cytat z książki Syn marnotrawny