Z wizytą w niebie. Autentyczne relacje z zaświatów

Okładka książki Z wizytą w niebie. Autentyczne relacje z zaświatów Johannes Michels
Okładka książki Z wizytą w niebie. Autentyczne relacje z zaświatów
Johannes Michels Wydawnictwo: Esprit religia
religia
Esprit
2015-03-10
2015-03-10
Edyta Panek
życie po śmierci niebo zaświaty śmierć

Książka ogólnie była ciekawa, jednak relacje osób które przeżyły śmierć kliniczną prawie się od siebie nie różniły. Ponieważ temat mnie interesuje i czytałam już wiele na ten temat, zdziwił mnie ten fakt.... Nie odradzam, ale jakoś szczególnie też nie polecam.

Słaba, powtórzenia.

Słaba, powtórzenia.

Większa cześć książki to rozdziały, w których opisano historię ludzi z pogranicza śmierci. Podzielone są zazwyczaj na trzy części - wprowadzenie, opowieść danej osoby i komentarza. Dwie pierwsze części są nawet ciekawe, natomiast komentarz to zdecydowanie porażka. Jakby był napisany na siłę. Ciągle powielane są te same argumenty i wnioski. Ostatnie rozdziały to także jeden wielki, nieudolny, naciągany komentarz. Można było tą książkę fajnie napisać, ale niestety ciekawe opowieści ludzi trafiły w ręce niedoświadczonego pisarza, pseudonaukowca. Szkoda. Antonio Socci z podobną tematyką poradził sobie zdecydowanie lepiej.

Pseudonaukowe podejście autora drażni - książka nie jest zbiorem historii lecz próbą wytłumaczenia każdej z nich w dość toporny (schematyczny) sposób. Odradzam jeśli ktoś szuka wartościowej pozycji na ten temat (zarówno wierzącym w istnienie Nieba jak i tym, którzy interesują się aspektem psychologicznym takich "wizyt" i uważają je za niezwiązane ze zjawiskami nadnaturalnymi - po prostu nie sprawdza się pod żadnym względem).

Po lekturze tej książki czuję się trochę tak jakby autor uważał swoich czytelników za osoby upośledzone umysłowo. Istota najwyższa, ludzie o naturze duchowej oraz wspólnota, to trzy zwroty, które chyba nie posiadają żadnych synonimów. Powtarzają się tak często, że to wręcz drażni. Autor nie pozostawia czytelnikowi miejsca na refleksję, ponieważ po każdym rozdziale tłumaczy to co oczywiste. Następnie robi to samo we wniosku końcowym.
Z wielu przeczytanych przeze mnie pozycji z dziedziny ezoterycznej ta książka jest najsłabsza. Być może trafi do czytelnika, który wcześniej nigdy nie zetknął się z tą tematyką.

Nie podobała mi się. Wszystkie historie są napisane według jednego schematu: opowieść, spotkanie ze zmarłym, powrót do życia i analiza psychologiczna autora.

Przeczytałam, ale nie było warto.
Nie polecam.

Przeczytałam, ale nie było warto.
Nie polecam.

Mam wiele książek o tematyce nieba, ale jeszcze nigdy nie spotkałam tak słabej i nudnej relacji :(
To była jedna wielka tragedia i jest mi bardzo smutno, że zażyczyłam sobie ją na Święta. Niepotrzebnie wydane pieniądze.
Relacje ludzi wymienionych w książce identyczne (ciągle ciemność, mgła, światło, ktoś przychodzi gadają sobie i wraca...). Całkowicie nieprzekonywujące - mam wrażenie, że autor wymyśli jedno wielkie kłamstwo. Jeśli Ci ludzie mieli być w niebie to ja się pytam dlaczego nie było opisów nieba, więcej szczegółów?! Przecież to były ich "wizyty w niebie". Same komentarze wykształconego profesora wiały nudą - w kółko pisał: "to nie sen, to nie halucynacje, śmierć fizyczna to oddzielenie duszy od ciała, wewnętrzny głos...". Być może jego schematyczne komentarze były związane z powtarzającymi się przypadkami. Nie przekonała mnie ta książka (głęboko wierzę w życie po śmierci, w niebo, anioły i Boga dlatego szukam książek, które mi pokażą cokolwiek co da mi nadzieję).
Jako osobie wierzącej nie podobało mi się także określenie autora (cytuję) "istota najwyższa, zwana przez wielu ludzi Bogiem" no bez sensu! Albo wierzy w Boga i niebo i nazywa wszystko i Jego tak jak powinno być nazwane albo sobie robi żarty i próbuje coś zbudować na kłamstwie w celu zdobycia pieniędzy ze sprzedaży książki.
Nie polecam!

Bardzo sztampowe relacje świadków, którzy otarli się o śmierć i odwiedzili zaświaty.

beznadziejna i zaluje ze ja kupilam, relacje z zaswiatow praktycznie identyczne, te same schematy relacji,czyli : ciemnosc, cisza, swiatlo, pouczenie,tlumaczenie, powrot do ciala,az dziw ze sa tak identyczne! autor ciagle sie powtarza w swoich komentarzch i wypowiedziach- NOT RECOMMENDED.

• 2015-2018
  • Śmierć - i co dalej?
  • RELIGIA (skończona)
  • Chrześcijaństwo
  • Do kupienia
  • 2. religia, wiara

Dodaj cytat z książki Z wizytą w niebie. Autentyczne relacje z zaświatów