Ważniejsza niż śmierć. Walka młodej kobiety z anoreksją

Tłumaczenie: Łukasz Stankiewicz
Cykl: Historie Prawdziwe (tom 37) | Seria: Historie prawdziwe
Wydawnictwo: Hachette Polska
To die for : a young woman's battle with anorexia
anoreksja, choroba, na faktach
literatura faktu

Kiedy Emma zachorowała na anoreksję, Carol (jej matka chcrzestna) była jedyną osobą, której zaufała na tyle, aby opowiedzieć o swojej udręce. Ta książka jest opowieścią o zmaganiach z jedną z najokrutniejszych współczesnych chorób. Fragmenty z pamiętnika Emmy ukazują nieznane oblicze anoreksji i pozwalają zrozumieć jak wielką rolę w codziennej walce z tą chorobą odgrywa wsparcie ze strony bliskich osób.

źródło opisu: Wydawnictwo HACHETTE

źródło okładki: Wydawnictwo Hachette

mclola20 | 2015-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

sięgając po tę książkę po cichu liczyłam na to że pozwoli mi ona chociaż trochę zrozumieć skąd bierze się anoreksja i bulimia. Udało się, jednak nie do końca...
Książka jak dla mnie była trudna, nie byłam w stanie wczuć się w sytuację Emmy, nie rozumiałam jej ani trochę, nie wiem jak można nie chcieć żyć i chcieć żyć. Jak tę chorobę rozumieć?- jako psychiczną czy emocjonalną? bo to ponoć różnica. Polecam tym którzy interesują się chorobami o podłożu psychicznym. Jak dla mnie książka za ciężka na wieczorne czytanie po całym dniu pracy.

Iza | 2015-05-17

Uff nie jest to książka.lekka,łatwa czy przyjemna.
To pozycja ciężka,mroczna,trudna i dająca wiele do myślenia.
Carol poznaje Emmę gdy ta ma 3latka.Przyjaźń kobiety i dziecka które od najmłodszych lat ma problemy z odżywianiem choć nikt tego jeszcze wtedy nie zauważa.
W wieku 15 lat Emma wpada w pierwszy cykl anoreksji potem w bulimię.
Jest to historia przedstawiona oczami Carol,której jako jedynej Emma pozwala się do siebie zbliżyć.Oraz oczami chorującej Emmy.Jedna choroba dwa punkty widzenia.
Przyznam się,że wstrząsnęła mną ta książka,nie tyle opisy skrajnego wycieńczenia Emmy ile powody dla których wpadła w błędne koło anoreksji i bulimii.
Na prawdę polecam

Ireena | 2018-01-23