Stankiewicz. Powrót

Wydawnictwo: Świat Książki

Wznowienie głośnego debiutu E. Rylskiego nominowanego do NIKE 2006, dwie mini-powieści autora głośnego Warunku z akcją na przełomie XIX i XX wieku, wyrafinowana proza o rodzinie, honorze i zemście, która nie przynosi ukojenia, Dwa sugestywne portrety mężczyzn, uwikłanych w swe burzliwe czasy, sytuacje polityczną, rodzinną, osobistą.

BIETKA | 2010-09-29
Przeczytana: 1997 rok

To pierwsza książka tego autora,którą przeczytałam. Tak była zachwalana przez krytyków( zresztą otrzymała nagrodę...), że zaintrygowała mnie i sięgnęłam po nią. Nie czyta się jej zbyt lekko.
Fabuła tych dwu minipowieści podnosi problem tożsamości narodowej.Obydwaj bohaterowie są postaciami zagubionymi, a pułkownik Stankiewicz zagubionym Polakiem na terenach Rosji, bez cech wartości wyższych.
Postaci kobiece nie odrywają tutaj zasadniczej roli w życiu bohaterów, pozostają w cieniu. Bezsporną zaletą książki są piękne opisy przyrody, które rozświetlają fabułę.

MrsBookBook | 2017-04-28

Książka głównie o tematyce historycznej. Kompletnie mi się nie spodobała. Po prostu nie w moim guście. Bardzo ciężko mi się ją czytało. Momentami gubiłam wątek i kompletnie nie mogłam się skupić na tym co czytałam. Zupełnie nie ciekawiło mnie co będzie dalej. Gdyby nie zakładka do książki mogę się założyć, iż byłabym w stanie czytać ten sam tekst nie zdając sobie sprawy, że już to przeczytałam. Niestety nie polecam.

[cała recenzja znajduje się na moim blogu www.mrsbookbook.cba.pl]

Anna | 2015-09-19
Przeczytana: 19 września 2015

przepiękne powieści, proza-poezja niezwykle sugestywna, zaczynasz czytać i już jesteś w środku akcji

staruch | 2013-03-19
Przeczytana: 2005 rok

"Stankiewicz" rewelacyjny. "Powrót" słabszy.

poniemayu | 2017-01-26
tilia | 2016-12-27