Duch Mimi

literatura piękna

Kontynuacja Igrając z losem. Studium psychozy, kryminał, powieść psychologiczna, makabreska w jednym. Doskonale skonstruowany portret modelowego narcyza, który dla miłości do samego siebie i własnej wygody jest gotów poświęcić wszystko, jednocześnie bezustannie jest z siebie niezadowolony, ciągle poszukuje w sobie niedoskonałości: staje się niebezpieczny, bo nienawidzi siebie.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2016-08-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 30 lipca 2016

Najciekawszy z tej książki jest opis na okładce ;)
To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i ZDECYDOWANIE ostatnie. Nawet nie dlatego, że źle pisze - warsztat ma dobry, a jednak książkę z trudem zmęczyłam i to przeskakując po kilkanaście stron. Ohydna, duszna, męcząca, chora. Jeśli ktoś lubi się katować takimi klimatami - polecam. Pozostałym odradzam.

shadow | 2011-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2011

Nuda, nuda, nuda.
Potworna książka, o kiepskiej fabule, nudnych rozmyślaniach i głupich morderstwach.
Nie polecam

Sylwia | 2012-10-05
Przeczytana: 05 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na początku irytował mnie sposób opowiadania pisarza ale z czasem książka mnie zaciekawiła. Zastanawiałam się kiedy Morris zostanie złapany i czy on na prawdę jest taki pokręcony. Mimo wszystko książka trochę mnie zawiodła, bo liczyłam na inne zakończenie, bardziej "pozytywne" i sprawiedliwe dla ofiar.

książek: 2086
wrzos118 | 2017-07-18

Justyna | 2011-04-19
Przeczytana: 10 listopada 2009

Jak dla mnie "Duch Mimi" to książka ciekawa. Choć pozornie jest to niczym nie wyróżniające się "czytadło" o miłości i intrydze to jednak sama fabuła oraz zachowania bohaterów nie są wcale czymś przez nas do przewidzenia.

blondi3022 | 2018-02-11
Na półkach: 2014, Przeczytane