Koewolucja

CoEvolution
UFO, Ufologia
popularnonaukowa
Cube-x

Pewnego poniedziałku na początku 1989 roku Alec Newald wyruszył samochodem w drogę z Rotorua do Auckland, którą przemierzał zwykle w ciągu trzech godzin. Kiedy dotarł do Auckland, czuł się mocno zmęczony i zagubiony. Jego dezorientacja wzrosła jeszcze bardziej, kiedy dowiedział się, że jest czwartek następnego tygodnia. W żaden sposób nie potrafił wytłumaczyć sobie, co się działo z nim w czasie brakujących dziesięciu dni.
Kiedy po pewnym czasie zaczął przypominać sobie, co się z nim wtedy działo, stwierdził, że jego życie zmieniło się na zawsze. Wkrótce po rozpoczęciu podróży, przejeżdżając przez spowity mgłą górski odcinek drogi, został zabrany przez obce istoty na pokład ich statku kosmicznego.
To, czego dowiedział się i doświadczył podczas swojego pobytu wśród tych przyjaznych istot, zarówno na pokładzie ich statku, jak i na ich planecie, będzie miało ogromne znaczenie dla wszystkich mieszkańców Ziemi.
Niedługo po „powrocie” Aleca odwiedzać zaczęli podejrzani „rządowi naukowcy” chcący uzyskać od niego informacje na temat jego przeżycia. Najbardziej interesowały ich możliwości tej obcej rasy. Odmówiwszy współpracy z nimi Alec znalazł się wkrótce w kłopotach i kilka razy musiał zmieniać miejsce zamieszkania, aby zatrzeć za sobą ślad i uwolnić się od nich. Dla Aleca było oczywiste, że ci „naukowcy” wiedzieli doskonale, kim są istoty, które go uprowadziły, i że już niedługo wrócą one na Ziemię.

źródło opisu: Agencja Nolpress

źródło okładki: http://www.nexus.media.pl

Marcin Zieliński | 2017-10-20
Przeczytana: 19 października 2017

Szczerze, to nie wiem co myśleć o tej książce. Niby to relacja autora z porwania autora przez obcą rasę, ale część rzeczy opisanych jest tak jakby wydmuchana i opisana z fantazją do granic możliwości. Może dlatego, że nie do końca byłem na to przygotowany, może też wątpię trochę w faktyczną sytuację która spotkała autora. Generalnie książka ciekawa, ale autor przekonuje, że uwierzymy mu po przeczytaniu książki, a w wielu miejscach sam stwierdza, że nie wszystko może napisać, niektóre rzeczy przemilcza i nie dokończa. Wydaje się tak jakby...nie miał pomysłu jak coś zmyślić. Sumarycznie książka jest całkiem fajna więc mimo wszystko polecam przeczytać.

tyrmand | 2016-12-11
CrAxMaN | 2016-10-23