Thorgal: Łucznicy

Wydawnictwo: Egmont Polska
Les Archers
Wikingowie, przygoda, fantasy
komiksy

Thorgal powraca na rodzinną wysepkę. W drodze powrotnej zaskakuje go sztorm. Wzburzone fale powodują, że jego łódź zderza się z łodzią młodzieńca Tjalla i tonie. Tjall chce pomóc Thorgalowi i zawozi go do swego wuja, który jest znanym w całej okolicy wytwórcą broni i dlatego też zaopatrują się u niego najemnicy, chcący wystąpić na mających się niedługo odbyć zawodach łuczniczych. Nagroda jest na tyle duża, że Thorgal mógłby za nią kupić nową łódź i wrócić do rodziny, dlatego też decyduje się przystąpić do turnieju. Właśnie w tym albumie główny bohater poznaje młodą, piękną i krwiożerczą wojowniczkę Kriss de Valnor, która jeszcze nie raz pojawi się w jego życiu...

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Łędina | 2016-10-03

To już dziewiąta część legendarnej komiksowej serii opowiadająca o Thorgalu Aegirrsonie, ostatnim dziecku ludu z gwiazd. Właśnie ten album pokazuje pierwsze spotkanie przewodniego bohatera z młodą, piękną i krwiożerczą wojowniczką Kriss de Valnor, która jeszcze nieraz pojawi się na jego drodze.

Jean Van Hamme - ukończył Akademię Ekonomiczną, studiował również dziennikarstwo, zapewne ze względu na zamiłowanie do pisania. Obecnie nie sposób zliczyć, z iloma rysownikami współpracował. Polskiemu czytelnikowi jego nazwisko znane jest głównie dzięki udanemu partnerstwu z Grzegorzem Rosińskim. Za swe dzieła otrzymał ponad czterdzieści nagród, m.in. w Belgii, Francji, Kanadzie i Hiszpanii. Oprócz tego pisał sztuki teatralne i powieści. Na podstawie jego komiksów nakręcono dwa seriale telewizyjne.

Grzegorz Rosiński - ukończył Liceum Sztuk Plastycznych i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Po otrzymaniu dyplomu zarabiał na życie projektami okładek płyt, ilustracjami do podręczników i...

| 2014-06-19

Zeszyt legenda!

Mój ulubiony, ukochany odcinek Thorgala, z którym jestem najbardziej związana, który ma najfajniejsze postacie i który jest swoją drogą najbardziej wyświechtany wskutek wielokrotnego czytania i międlenia przez dziecięcą mnie. I jakkolwiek nie należę do osób potępiających "nowe" Thorgale, to właśnie te "stare" miały największą magię. To "Łucznicy" mieli największą magię.

Stanowią wprowadzenie do najlepszego podcyklu thorgalowego, wprowadzają genialną i uwielbianą przeze mnie Kriss de Valnor (która właśnie w tym tomie pokazuje najwięcej pazurków) i mają przecudowne rysunki, a fabuła to prawdziwa, klasyczna przygoda.

Chyba aż sobie teraz przeczytam ;)

Moja ulubiona część, poza Wilczycą oczywiście!!!!! Fenomenalny komiks. Dlaczego??? Chyba dlatego, że taki zwyczajny. Żadnych bogów, żadnych nadprzyrodzonych mocy, fantastycznych stworzeń, magii i mistycyzmu. Zwyczajny Thorgal, który nawet się śmieje (widok wręcz niespotykany). Dzięki temu uśmiechowi jest bardziej ludzki, przystępny.
I moje ulubione powiedzenie, które zaczerpnęłam właśnie od niego: "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma..."

Wkp | 2014-03-13
Przeczytana: 12 marca 2014

Thorgal znów miesza się w kłopoty. Gdy wypływa łodzią, dochodzi do sztormu. Wiking z gwiazd traci swój środek transportu i zmuszony zostaje wziąć udział w turnieju łuczniczym, by zdobyć fundusze na nową. Przy okazji poznaje intrygującą Kriss Valnor...

Hmmm... Nie wiem właściwie co napisać o tym tomie Thorgala. Z jednej strony bardzo dobre ilustracje Rosińskiego, uzupełnione świetnym kolorem, z drugiej, scenariusz VanHamme'a, który jest naciągany, brak mu ciągu przyczynowo-skutkowego, a zbiegi okoliczności są nieprawdopodobne, aż chce się westchnąć z politowaniem.

Na plus mogę zaliczyć wreszcie ciekawą postać kobiecą, a zarazem jedną z najważniejszych dla serii, Kriss, a także całkiem niezłą akcję.

nie mniej to nie ten Thorgal, który mógłby zachwycić i porwać, choć wielu twierdzi, że to jeden z lepszych zeszytów.

Merida | 2013-06-21

Oto poznajemy zabójczo piękną i niebezpieczną Kriss de Valnor, która ma jeszcze nie raz zamieszać w życiu Thorgala. I która od razu stała się bezkonkurencyjnie moją ulubioną thorgalową bohaterką. Jak ja lubię takie silne, pyskate i groźne kobiece byty!

Fabuła odcinka jest niezaprzeczalnie jedną z najlepszych w historii serii i - tak jak sam "Thorgal" jest legendą wśród komiksów - tak "Łucznicy" są legendą wśród "Thorgali". Wprowadzają mnóstwo nowych postaci, które w cyklu Krainy Qa będą pełnić ważne role. Zaczyna się wielka przygoda!

Endriux | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Najlepszy Thorgal ever. Przygoda lepsza i ciekawsza niz w niejednym filmie bądź książce. Przeplatające się: rywalizacja, przyjaźń i nienawiść. Brak elementów fantastycznych, ale za to scenariusz, nowe postacie (Kriss) poprostu rewelacja. Do tego tomu wracam najczęściej.

Gosia | 2016-08-20

Wspaniały komiks, najlepsza część, niedawno sobie odświeżyłam i znów powróciłam do dzieciństwa. Marzę żeby kiedyś ekipa "Gry o tron" sfilmowała losy Thorgala.

Omnikoron | 2012-02-06

W mojej opinii - wybitna część komiksu. A całą seria, o czym tu w ogóle pisać. Niedościgniony wzór, nie przebije tego prawdopodobnie nic.

Karolina | 2013-09-15
Przeczytana: 15 września 2013

Kolejny doby tom. Zadziwiające, że musiałam czekać przeczytać siedem, żeby naprawdę się wciągnąć (już poprzedni mi się bardzo podobał). Tym razem Thorgal wracając na swoją wyspę traci łódź, zostaje uratowany przez Tjalla Porywczego. Żeby zdobyć pieniądze na powrót bierze udział w wielkim turnieju łuczniczym. W tym zeszycie jest wszystko: przygoda, akcja, przyjaźń i wreszcie jakaś przeciwwaga do nieskończonej dobroci Thorgala - Kriss de Valor. Nawet jeśli jej zło jest tak samo schematyczne jak dobro Thorgala to w końcu się wyrównują.

| 2013-04-10
Przeczytana: 1999 rok