Wrogowie Rzymu. Od Hannibala do Attyli, króla Hunów

Tłumaczenie: Urszula Ruzik-Kulińska
Wydawnictwo: Bellona
The Enemies of Rome
978-83-11-10678-9
historyczna

Wrogowie Rzymu - książka nowatorska i oryginalna - ukazuje wzrost znaczenia i stopniową degenerację Rzymu z punktu widzenia ludzi, którzy przeciwko niemu stawali. Różnili się oni między sobą - od pielęgnujących kulturę materialną Greków, zaawansowanych cywilizacyjnie Egipcjan, po dzikich i porywczych Germanów czy Brytów.

doliwaq | 2013-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Spodziewałem się czegoś więcej. Sylwetki tytułowych wrogów Rzymu są dość ubogie, dowiemy się o nich nieco więcej niż z internetu. Książka czasem niespójna. Ponad to miałem nadzieję, że wraz z przedstawieniem największych rzymskich wrogów, przedstawione zostaną też wrogie Rzymowi nacje. Co prawda były one przedstawione ale bardzo pobieżnie. Jedynie Persowie za rządów Dynastii Sasanidzkiej zostali porządnie przedstawieni.

Ogólnie rzecz biorąc, książka dla kogoś kto nie zna się za bardzo na tym okresie historycznym, ale interesuje się nim i chce się czegoś dowiedzieć.

Demostenes K | 2016-06-12
Sybora | 2016-06-11