Jak przestałem kochać design

Okładka książki Jak przestałem kochać design
Marcin Wicha Wydawnictwo: Karakter publicystyka literacka, eseje
264 str. 4 godz. 24 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo:
Karakter
Data wydania:
2015-03-16
Data 1. wyd. pol.:
2015-03-16
Liczba stron:
264
Czas czytania
4 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788362376834
Tagi:
literatura polska design sztuka kultura

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 1 (58) / 2023 Justyna Bargielska, Anna Bikont, Anna S. Dębowska, Emilia Dłużewska, Paweł Goźliński, Ola Jasionowska, Miłada Jędrysik, Ignacy Karpowicz, Renata Lis, Weronika Murek, Jo Nesbø, Małgorzata I. Niemczyńska, Michał Nogaś, Dariusz Nowacki, Monika Ochędowska, Wojciech Orliński, Jacek Podsiadło, Maria Poprzęcka, Radek Rak, Redakcja magazynu Książki, Maciej Robert, Marcin Sendecki, Krzysztof Siwczyk, Dominika Słowik, Magdalena Środa, Maria Stiepanowa, Justyna Suchecka, Katarzyna Surmiak-Domańska, Natalia Szostak, Wisława Szymborska, Alicja Urbanik-Kopeć, Katarzyna Wężyk, Marcin Wicha, Olga Wróbel, Alejandro Zambra
Ocena 6,9
Książki. Magaz... Justyna Bargielska,...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii,  Lato 2022 Jakub Kornhauser, Filip Springer, Marcin Wicha
Ocena 7,0
Pismo. Magazyn... Jakub Kornhauser, F...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
2018 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
224
195

Na półkach: ,

"Design ma onieśmielać. Dyscyplinować. Pokazywać człowiekowi właściwe miejsce. Strzec hierarchii."

Żyjemy w dziwnym świecie. W świecie gdzie rzeczy mają być przede wszystkim ładne, a nie użyteczne. Designerskie. Nowoczesne. Projektanci w tym wszystkim zapominają o podstawowym przeznaczeniu rzeczy. Ławki do opierania się, a nie do siedzenia, automaty biletowe z wyświetlaczem do którego trzeba się nienaturalnie pochylać. Całe rzesze projektantów zajmują się projektem opakowania ciastek, nikt nie zajmuje się projektem szkolnej ławki dla ośmiolatka tak by siedział prosto i wygodnie. Design nie zajmuje się projektowaniem strzałek i tabliczek tak by w szpitalu bezproblemowo trafić na rentgen. Design nie myśli o bezpieczniejszych zabawkach ani przyrządach do rehabilitacji. "Design ma jedno zadanie - uzasadniać cenę"

Rzeczy używane w codzinnym życiu pozbawione są designu. Nikt nie używa słowa layout w odniesieniu do karty do głosowania.

Rzeczy przestają być dla ludzi, ludzie zaczynają być dla rzeczy. Największym atutem obecnie jest to, ze rzecz jest "przyjazna". Kiedyś to człowiek lubił swoje przedmioty i narzędzia. Teraz to przedmiot może obdarzyć nas życzliwością. Nie utrudniać życia ponad miarę.

Książka to seria krótkich esejów o miejscu rzeczy w naszym życiu. Ciekawa, godna polecenia lektura.

"Design ma onieśmielać. Dyscyplinować. Pokazywać człowiekowi właściwe miejsce. Strzec hierarchii."

Żyjemy w dziwnym świecie. W świecie gdzie rzeczy mają być przede wszystkim ładne, a nie użyteczne. Designerskie. Nowoczesne. Projektanci w tym wszystkim zapominają o podstawowym przeznaczeniu rzeczy. Ławki do opierania się, a nie do siedzenia, automaty biletowe z...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2 572
  • Chcę przeczytać
    1 406
  • Posiadam
    465
  • Teraz czytam
    79
  • 2018
    69
  • Ulubione
    48
  • 2019
    45
  • 2021
    26
  • 2020
    25
  • 2020
    23

Cytaty

Więcej
Marcin Wicha Jak przestałem kochać design Zobacz więcej
Marcin Wicha Jak przestałem kochać design Zobacz więcej
Marcin Wicha Jak przestałem kochać design Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także