Ukochany z piekła rodem

Cykl: Joanna Szmidt (tom 1)
Wydawnictwo: Melanż
Alek

Popularna autorka romansów podczas wakacji w Zakopanem poznaje przystojnego fotografa. Szybko zostają parą.

Pisarka przeżywa u boku sporo młodszego kochanka upojne chwile i jest pewna, że spotkała mężczyznę swojego życia. Nie wie, że jej ukochany nie ma czystych intencji i... szybko spotka go za to kara!

źródło opisu: http://melanz.com.pl/ksiazki/ukochany-z-piekla-rodem

źródło okładki: http://melanz.com.pl/images/ukochany/okladka.jpg

Oficjalna recenzja
Brylant książek: 905

Koktajl

Podobno mężczyzna nigdy nie kłamie, on tylko upiększa. Debiutant na literackim gruncie, filolog i dziennikarz Alek Rogoziński w swojej pierwszej książce „Ukochany z piekła rodem” naśmiewa się z ludzkich słabości. W powieści wymieszano wątki przeróżnych postaci, od rozkapryszonych, zmanierowanych celebrytów, żądnych intryg i plotek dziennikarzy, poprzez czyhających na swe ofiary paparazzich, pozornie zwyczajnych gospodyń i ogrodników, policjantów, pisarzy, aż po zdolnych do wszystkiego przestępców.

Główna bohaterka Joanna Smidt to słynna pisarka, jej romanse czytają wszyscy. Sprzedała miliony egzemplarzy swoich powieści i zdobyła wiele prestiżowych nagród literackich. Nie znosi spotkań z czytelnikami, bez swojej menadżerki Betty nie potrafi załatwić żadnej sprawy. Joanna ze swoją perfekcyjną figurą, długimi blond włosami i idealnie gładką cerą, jak na kobietę po czterdziestce zwraca uwagę wielu mężczyzn. Kobieta za swój zawodowy obowiązek uważa nawiązywanie jak największej liczby kontaktów z płcią przeciwną, ponieważ uważa, że nie można uczyć jazdy samochodem nigdy wcześniej nie siadając za kierownicą. Celem Joanny jest zakochać się wielką odwzajemnioną miłością jaka zdarza się tylko w bajkach. Od lat tworzy ideał mężczyzny i opisuje go na kartkach kolejnych powieści, licząc na to, że kiedyś takiego odnajdzie. Podczas wyjazdu do Zakopanego wdaje się w romans z dopiero co poznanym, dużo młodszym fotografem Konradem. Jest tajemniczy, skryty, nigdy nie mówi nic o sobie, z nikim się nie przyjaźni. Mężczyzna ujmuje ją zniewalającym uśmiechem, swoim niepowtarzalnym czarem, wysportowaną sylwetką, młodością. Pewnego dnia Konrad zostaje znaleziony martwy, a Joanna próbuje rozwikłać zagadkę jego śmierci na własną rękę.

Książka wydaje się być lekka, wciągająca, skręcająca trochę w stronę powieści obyczajowej. Uwagę zwracają opisy postaci, bystre cięte riposty, dowcipne dialogi. Powiem szczerze, że po książkę debiutującego pisarza sięgnęłam głównie dlatego, że zaintrygowała mnie oryginalna okładka. Kobieta w eleganckiej sukience z siekierą przykuła moje spojrzenie i zaciekawiła. Uważam, że książka jest warta przeczytania. Może pozostawiać czytelnika z uśmiechem na ustach. Jednak ci, którzy oczekują rozlewu krwi, wielkiego niebezpieczeństwa i szybkich zwrotów akcji wywołującej dreszcze mogą poczuć się zawiedzeni. Nie ma tu zbytniej brutalności, okrucieństwa, wielkiego ryzyka. Jest raczej zabawa i ograniczony stres. Wydaje mi się, że bystry i inteligentny czytelnik z łatwością może tę książkę zbyt szybko i łatwo rozgryźć, domyślając się zakończenia i zabierając sobie radość z przeczytania kryminału. Polecałabym jednak tą pozycję dla czytelnika, który chce wyrobić sobie własny gust. To, czego oczekuje od tego rodzaju powieści i co sprawia, że będzie dla niego idealna. Sprawdzić czy woli leciutki relaksujący kryminał na wakacyjną pogodę, czy też wciągającą do końca ostrą grę mrożącą krew w żyłach. Przeczytajcie i oceńcie sami.

Magdalena Wentrys

Nawet nie wiecie od ilu lat planowałam lekturę Ukochanego z piekła rodem. A skoro nie wiecie to Wam powiem. Od premiery, gdy Rogoziński był debiutantem i nie miałam jeszcze żadnych uprzedzeń do niego jako do człowieka.
Żeby nie było, jako do pisarza nie mam nadal, a może już. Dzięki Ukochanemu z piekła rodem, który okazał się dobrą książką.

Sam autor jest zarozumialcem i ego posiadającym własny kod pocztowy i to czuć. Przebija to przez jego prozę, czuć jak bardzo uważa siebie od pierwszych słów za pisarza poczytnego i dobrego.
Ma talent, nie odmawiam, ale nie do końca wszystko jest w stu procentach jego. Na szczęście trochę się przyznaje do inspiracji - czuję tu ducha Chmielewskiej. Niektóre teksty, cechy charakteru postaci, nawet imię głównej bohaterki to kalka z Autorki.
Nie wiem czy to mi tak do końca przeszkadza czy cieszy. To taki miks, bo przecież sama Chmielewska nie jest w stanie już nic napisać a Rogoziński stanowi jeszcze jakieś zaplecze.

Co do samej książki. Im dalej...

Wioleta Sadowska | 2015-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

"Joanna Szmidt sprzedała ponad pięćdziesiąt milionów egzemplarzy książek na całym świecie i zdobyła dwadzieścia prestiżowych nagród literackich. A pana jedynym osiągnięciem jest regularne zamienianie tlenu w dwutlenek węgla".

Macie gorszy dzień? Wszystko Was irytuje i najchętniej schowalibyście się gdzieś, gdzie nikt Was nie znajdzie, aby nie podnosić sobie i innym ciśnienia? Cenicie sobie kryminały Joanny Chmielewskiej, na których wychowały się pokolenia Polaków? Jeśli chociaż na jedno z moich pytań odpowiedzieliście twierdząco, mam dla Was propozycję - koniecznie przeczytajcie powieść kryminalną Alka Rogozińskiego. Powieść dzięki której na Waszej twarzy zagości promienny uśmiech. Przy tej książce bowiem dobra zabawa jest gwarantowana!

Alek Rogoziński to z wykształcenia filolog, a z zawodu dziennikarz. Swoją karierę rozpoczynał w połowie lat 90. ubiegłego wieku w Rozgłośni Harcerskiej, pracował także m. in. w Radiu Plus i Radiu Kolor. Od 2007 r. natomiast zasila redakcję...

szaraczek | 2015-08-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Czy kryminał może nas rozśmieszyć do łez? Może. Zwłaszcza, jeśli jest to Ukochany z piekła rodem Alka Rogozińskiego.

Cała historia opowiada o Joannie słynnej autorce bardzo poczytnych romansów, która w trakcie urlopu w Zakopanem poznaje młodszego Konrada, na co dzień zajmującego się fotografią. Joanna nie wie, że młody fotograf wiążąc się z nią nie ma najczystszych intencji.

Zdradzanie zbyt dużo z fabuły tej książki jest po prostu grzechem. Jeśli lubicie się pośmiać w trakcie lektury jest to książka dla was. Jeśli lubicie sensacje, niecodzienne śledztwa i ogromne trudności z oderwaniem się od lektury choćby na krótką chwilę to również jest książka dla was.
Jest to debiut na bardzo wysokim poziomie. Książka jest bardzo wciągająca, a czytanie sprawia prawdziwą przyjemność. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie zwłaszcza tak przemyślanym połączeniem kryminału i komedii. Zdecydowanie nie mogę się doczekać kolejnych przygód głównej bohaterki i liczę na to, że Autor nie zmieni za bardzo...

Książniczka | 2015-04-27

Alek Rogoziński wyraźnie inspirował się twórczością Joanny Chmielewskiej - czasem nawet jest to zbyt wyraźne... Jego bohaterką jest pisarka Joanna, a autor nie tylko próbuje w swojej powieści stworzyć zbliżony klimat, ale też używa podobnych (w kilku przypadkach nawet dokładnie tych samych...) słów i zwrotów, które dla twórczości Chmielewskiej były zawsze charakterystyczne i które sprawiały, że jej powieści są wciąż rozpoznawalne...

Czy to naśladownictwo przeszkadzało mi w trakcie czytania "Ukochanego z piekła rodem"? Trochę tak, ale nie na tyle, by lekturę przerwać. Powieść bawi, wciąga, relaksuje i poprawia humor, jedynie pod sam koniec cała intryga stała się dla mnie nieco nużąca, a rozwiązanie mało interesujące.

Jak na debiut nie jest źle, szkoda tylko, że tak wtórnie... Podsumowując - można przeczytać, ale ja wolę Chmielewską...

Ela | 2015-04-28
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Zwariowana komedia kryminalna. W tym przypadku bardziej komedia niż kryminał, ale całość robi niezłe wrażenie.

Książka wyraźnie inspirowana pisarstwem Joanny Chmielewskiej, nawiązująca zarówno stylem, jak i fabułą do twórczości polskiej królowej kryminału. Nie jest to absolutnie zarzut – jeśli Alkowi Rogozińskiemu (lub komukolwiek innemu) uda się skonstruować kryminał na miarę książek z wczesnego etapu twórczości Chmielewskiej ja będę bardzo szczęśliwa. Tę książkę mogę określić jako krok w dobrym kierunku.

Mamy tu wartko toczącą się akcję i nieszablonowych bohaterów. Dodatkowego smaczku dodaje fakt sportretowania czy też raczej skarykaturowania znanych postaci polskiego show biznesu – czytelnik ma sporą frajdę odgadując kogo autor miał na myśli :). Niestety, pod koniec powieści akcja mocno zwalnia, a zakończenie raczej rozczarowuje. Jakby autorowi trochę zabrakło pomysłu... Mocną stroną jest natomiast humor – nieco groteskowy, nawet slapstickowy – może nie zapewniający śmiechu...

Ewelina229 | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Polski kryminał z ogromną dawką humoru. To książka zdecydowanie na jedno popołudnie, ma taką magiczną moc poprawienia humoru, że zaczniesz i nie możesz przestać.
Joanna, znana polska pisarka poznaje młodszego od siebie Konrada, nie jest to jej pierwsza "wielka miłość", ale jak zawsze wg niej to, ta na całe życie...
Tylki, że tym razem, gdy Joanna dowiaduje się, że ukochany ją oszukuje i wraca do domu by się z nim rozprawić, ten leży trupem w jej pięknej łazience...

Betty, jej agentka a zarazem przyjaciółka... jak dla mnie najlepsza postać w tej książce, jej teksty i poczucie humoru kładły mnie na łopatki.

Ta książka to debiut Alka Rogozińskiego, dlatego jakieś drobne potknięcia należy mu wybaczyć, ale wg mojej skromnej opinii - świetna robota :)

Macie zły dzień ? szef Was wkurzył? Dzieci nie mogą wyrobić się na czas do szkoły i ciągle marudzą? Walnijcie wszystko w diabli i weźcie "Ukochanego z piekła rodem", a na pewno naładujecie akumulatory odpowiedzialne za lepszy humor...

Beata | 2015-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Bardzo dobry debiut:) Faktycznie, widać wpływy "mentorki" autora - p. Joanny Chmielewskiej. Może ktoś, z czasem, wypełni lukę po p. Joannie. Książka lekka i zabawna, niektóre sformułowania i sposób przedstawiania sytuacji - rewelacyjne. Polecam lubiącym kryminałki na wesoło:)

Nina | 2016-07-06
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 06 lipca 2016

Ubawiłam się przednie :) Kto mnie trochę zna wie, że uwielbiam komedie kryminalne, że kocham Chmielewską i bardzo lubię Olgę Rudnicką. Do tego grona właśnie dołączył Alek Rogoziński. Zaczęłam czytać i nie mogłam się oderwać :) Dobrze, że objętościowo nie za duża to pozycja więc skończyłam przed wieczorem i zarywać nocy nie musiałam :)
Fanom Chmielewskiej - polecam :)

Beti | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Pierwsze i jakżeż miłe spotkanie z twórczośćią pana Alka Rogozińskiego.
Świetnie napisana,wciągająca książka.Dosłownie ją pochłonęłam,trudno się było oderwać i trochę smutno że to juz koniec,ale dwie następne książki tego autora juz czekają :-D .A ja z czystym sumieniem POLECAM!!!!!!

Kachusek | 2017-05-31
Przeczytana: 30 maja 2017

Wyraźnie duch pani Chmielewskiej krążył nad tą książką, może nawet zbyt intensywnie ;) Czyta się lekko, całość jest sympatyczna i dobra, mimo niedociągnięć. Nie rozśmieszyła mnie jednak ta opowieść, może przez to, że była za bardzo naciągana. Ale do czytania na wieczór, taka kryminalna komedia jest w sam raz.