Czekanie cudu

Wydawnictwo: Semper
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Czekanie cudu zawiera szkice literackie, ogłoszone w debiutanckim zbiorze śmierć czarownicy! (1993), oraz teksty późniejsze, opowiadające o nowszych, niż pozytywizm czy Młoda Polska, i nie tylko literackich fascynacjach autora. aChoć od pierwodruku najwcześniejszych znajdujących się tu szkiców minęło już prawie dwadzieścia lat, niektóre interpretacje tekstów kultury, od Dumań pesymisty świętochowskiego po filmy Davida Lyncha, wydają mi się wciąż a mówiąc zuchwale a całkiem pomysłowe i gotów byłbym ich bronić przed akademikamia (ze wstępu).

Zenon | 2011-05-27
Przeczytana: 27 maja 2011

Wyrafinowana, niezwykle ciekawa rzecz! Polecam!

Blackness | 2013-01-09

Chcę, bo jak dotąd nie zawiódł mnie Pan Jerzy swoją prozą.

Muszkatel | 2017-06-04
tomaszefska | 2017-05-26