Dziewczyna idzie na wesele

Okładka książki Dziewczyna idzie na wesele Helena S. Paige
Okładka książki Dziewczyna idzie na wesele
Helena S. Paige Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal literatura obyczajowa, romans
Grupa Wydawnicza Foksal
2015-01-01
2015-01-01
9788328020337
Piotr Grzegorzewski
erotyka

#Wyzwanie LC 2023 na październik : Przeczytam książkę autora, którego polecili mi inni czytelnicy.
Komiks paragrafowy już był, przyszedł czas na książkę.
Za pierwszym razem skończyłam szybko zabawę.
Za drugim to już była jazda, co tu się nie działo.....
Jest pikantna w szczegółach więc bardziej dla dorosłych osób.

Komiks paragrafowy już był, przyszedł czas na książkę.
Za pierwszym razem skończyłam szybko zabawę.
Za drugim to już była jazda, co tu się nie działo.....
Jest pikantna w szczegółach więc bardziej dla dorosłych osób.

Niech was długość tekstu nie przestraszy – faktycznie tom zamyka się w 320 stronach w sumie, ale tak po prawdzie jeśli ma się farta co do doboru ścieżki to swoją przygodę można (tak jak ja) zakończyć po 15 minutach. Ok, ale czym właściwie jest powieść paragrafowa? To rodzaj powieści w której czytelnik ma ograniczoną możliwość samodzielnego budowania fabuły. Mamy jeden punkt wyjścia, a potem w zależności od wyboru skaczemy po fragmentach i stronach układając całość w jeden w miarę spójny obrazek.

Początkowo jest to trochę konfundujące – jesteśmy ‚Ty’. Nasza bohaterka nie ma imienia, nie ma znaków szczególnych jak choćby koloru włosów. Tekst stawia na 100% immersję w której czytając to mogę pomyśleć sobie „FAJNEGO KSIĘDZA WYRWAŁAŚ SCARLETT”. Gdy po zakończeniu lektury usiadłam do szortów Mazzy King zrobiło mi się dziwnie że bohaterowie mają imiona i wygląd, więc to chyba jednak kwestia wprawy.

Paige (a tak w rzeczywistości trio autorek publikujące pod tym pseudonimem) daje nam miks prawdziwych wesel: jest pijany wujek który ma trudność z zrozumieniem swojskiego ‚spierdalaj’, jest uciekająca panna młoda, jest para która przyszła razem dla świętego spokoju od nagabujących matek, są okropne sukienki druhen, tort inny niż młodzi chcieli, jest też kryzys z księdzem. Nie powiem że Smarzowski, bo brakło Audi TT, ale poczułam się jakbym faktycznie była na pełnokrwistym weselu.

Pełna recenzja dostępna pod: https://scarlettlevy.wordpress.com/2021/10/10/helena-s-paige-dziewczyna-idzie-na-wesele/

O ludzie co tu się odwaliło… Z jednej strony jestem zachwycona, z drugiej wiem, że nie jest to forma dla mnie. Książka inna niż wszystkie, powieść interaktywna, w której to ty jesteś główna bohaterką i wybierasz jak potoczą się losy poszczególnych postaci.

Myślałam, że akcja z podróżą do Paryża z obcym mężczyzną jest hardkorem, ale im dalej tym więcej się dzieje.

W historii przygotowujemy się do wesela przyjaciółki, a główna bohaterka, powinna nazywać się panna Katastrofa 😄 koszmarne suknie druhen to dopiero początek, możecie doprowadzić do ogromnej ilości wpadek, lub pomoc w przygotowaniu idealnego ślubu ❤️

Była to niezwykła przygoda, choć tak jak pisałam na początku nie do końca dla mnie, nie szłam wg instrukcji tylko po kolei, bo moja ciekawość nie pozwoliła odpuścić mi ani strony, poznałam wszystkie rozwiązania i przez to ciężko mi było się skupić na jednej ścieżce bohaterki.

Jeśli lubicie niekonwencjonalne rozwiązania, szalona przygodę i przygotowania do ślubu jak z bajki to sięgnijcie po tą pozycję 😄 będziecie się na pewno rewelacyjnie bawić 🙂

Tak nawiasem mówiąc nie jest to książka dla dzieci, jest w niej sporo scen erotycznych, więc to książka typowo 18+.

W...

Całkiem śmieszna zabawa na odstresowanie. Nie spotkałam się jeszcze z takim wariantem powieści. Wiadomo, nie jest to za dobra literatura, ale pośmiać się można. Na odstresowanie może być

Podobnie jak przy pierwszej części to my decydujemy o tym co będzie dalej. Charakter książki zdecydowanie nieodbiehajacy od poprzedniej. Mnie usatysfakcjonowała :D

To moja pierwsza książka poprowadzona w takiej formie i przyznam, że bawiłam się bardzo dobrze podczas jej czytania.
Historia prosta i dla niektórych przewidywalna bądź w ogóle nie ciekawa. Jednak dla fanek romantycznych historii i 'bajek' o miłości pozycja jak najbardziej do przeczytania.

Byłam szczerze zaciekawiona wydarzeniami, które sama wybierałam, miałam (oczywiście tylko w pewnym stopniu) wpływ na to co spotka główną bohaterkę. Lekko zaskoczyło mnie zakończenie, dla jednych może być ono kontrowersyjne, jednak mnie jeszcze bardziej przekonało do tego tytułu.

Jedyny minus to długość, albo ją tak szybko pochłonęłam, albo była króciutka :)

Byłam szczerze zaciekawiona wydarzeniami, które sama wybierałam, miałam...

• [gatunek] Erotyk
  • Moi mali książęta :)
  • W domu!
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Dziewczyna idzie na wesele