historia

Tom zawiera artykuły obejmujące rozległy okres historyczny - od starożytności do współczesności. Prezentowane w nim rozważania dotyczą kwestii słabo dotychczas naświetlonych w historiografii. Autorzy artykułów poświęcają uwagę m. in. źródłom numizmatycznym w badaniach nad problematyką propagandy politycznej Decymusa Klodiusza Albina, portretowi politycznemu cesarza Galliena, obserwacjom na...

Autorzy artykułów poświęcają uwagę m. in. źródłom numizmatycznym w badaniach nad problematyką propagandy politycznej Decymusa Klodiusza Albina, portretowi politycznemu cesarza Galliena, obserwacjom na temat kategorii osad wymienionych w Liber fundationis episcopatus Wratislaviensis, kalendarzom polskim z drugiej połowy XVIII wieku, a także moralnym dylematom targowiczanina Michała Zaleskiego, stosunkowi ZZP, NSR i NPR na Górnym Śląsku wobec powstań i plebiscytu, samorządowi miejskiemu II Rzeczypospolitej oraz prawom i obowiązkom nauczycieli szkół powszechnych województwa śląskiego w latach 1922-1939.

reprise87 | 2011-12-05
Na półkach