Keeper's Compendium
838657285X
rpg, horror, lovecraft, cthulhu, zew, call
hobby
Polanka

Zawartość tej księgi rozszerza i wzbogaca informacje podane w podstawowym podręczniku do gry fabularnej Zew Cthulhu. Wiadomości te wybrano z opowiadań H. P. Lovecrafta oraz dzieł wielu innych autorów. Księgę Strażnika podzielono na cztery części. ZAKAZANE KSIĘGI: Dodatkowe informacje o najbardziej znanych księgach Mitów, które opisano w podręczniku do gry Zew Cthulhu. Można tu znaleźć listy...

autorów. Księgę Strażnika podzielono na cztery części.

w podręczniku do gry Zew Cthulhu. Można tu znaleźć listy zaklęć, czas jaki należy poświęcić na studia
nad manuskryptami, a także ich dokładne cechy oraz inne korzyści, jakie można osiągnąć zagłębiając się w poszczególne pozycje. Oto kilka tytułów z listy liczącej przeszło dwa tuziny dzieł: Necronomicon,
Book of Dzyan, Cultes des Ghoules, Massa di Requiem Per Shuggay, Revelations of Glaaki oraz The
R'lyeh Text.
TAJEMNE STOWARZYSZENIA: Stereotypowy kultysta to rechoczący szaleniec w szacie z kapturem,
uzbrojony w fantazyjnie zakrzywiony nóż. Tak naprawdę istnieje wiele rodzajów cthultystów. Kult to w istocie organizacja zrzeszająca wiernych, mająca swoje dogmaty i próbująca zmienić porządek świata. Opisano tu rozmaite stowarzyszenia znane nam z historii, różnych scenariuszy i fikcji literackiej. Oto one: Sekta Gwiezdnej Mądrości, Bractwo Bestii, Nestariański Kult Cthugha, Bractwo Żółtego Znaku, Hermetyczny Zakon Złotego Świtu, Wiedźmie Kulty, Zakon Miecza św. Hieronima oraz Kult Cthulhu.

OBCE RASY: Ten fragment książki opisuje cele, wartości i dążenia rozmaitych i często spotykanych
obcych ras. Poznacie zamierzenia istot z głębin, grzybów z Yuggoth, ghouli, insektów z Shagghai, Wielkich Przedwiecznych, wężowych ludzi...

TAJEMNICZE MIEJSCA: Owiane legendą i nimbem tajemnicy, skryte za nieprzeniknioną zasłoną fałszu. Do takich właśnie, zapomnianych i egzotycznych miejsc odwołują się najróżniejsze pozycje poświęcone Mitom. Te miejsca to: Atlantyda, G'harne, Hyperborea, Irem, Kadath na Mroźnym Pustkowiu, K'n-Yan, Lemuria, Lomar, Mu, Bezimienne Miasto, R'lyeh, Waluzja, Y'ha-Nthlei, Yuggoth...

Opracowano w oparciu o szeroki wybór utworów opisujących Mity.

źródło opisu: http://rpg.polter.pl/Ksiega-Straznika-n19230

źródło okładki: http://rpg.polter.pl/Ksiega-Straznika-n19230