Mężczyzna doskonały

Tłumaczenie: Maria Górna
Cykl: Szkoła Ms. Martin (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
Simply perfect

Inne wydania

Przystojny i szarmancki markiz Joseph Attingsborough jest ideałem mężczyzny. I wymarzonym kandydatem na męża. Lecz Claudia, dyrektorka prestiżowej pensji dla dziewcząt, nie szuka męża. Ani kochanka. Nie ma na to miejsca w jej podporządkowanym pracy życiu. Kiedy więc Joseph wzbudza w niej nieznane do tej pory uczucia, poukładany świat Claudii chwieje się w posadach. Zwłaszcza że nauczycielka nie powinna nawet myśleć o poślubieniu markiza...

źródło opisu: [Amber, 2008]

AnnaMaria | 2016-01-13

Romans historyczny, który nieco wyłamuje się ze schematyczności właściwej dla tego gatunku. Bohaterowie są dojrzali, nie mają złudzeń, na początku nie oczekują od siebie niczego, nie pałają do siebie nawet sympatią, ale szybko wszystko się zmienia... Mamy też w romansie historycznym psa oraz upośledzone fizycznie dziecko. Dzięki temu, książka zyskuje. Gorąco polecam.

eve | 2014-07-02

Zawiła historia. Inna niż zwykle. Książka pokazuje różne wątki miłosne: między mężczyzną i kobietą, ojcem i dzieckiem oraz nauczycielem i wychowankiem. Dobrze mi się czytało. Polecam.

Monika | 2012-06-24

Urzekła mnie ta książka. Jedna z lepszych. Polecam.

Kasia W-ka | 2011-02-21
Przeczytana: 08 października 2012

Piękna, piękna, piękna....

myfascinatingbooks | 2016-06-06

Mało realna.

MyWorldIsBooks | 2016-03-17

Jak każda historia ma coś w sobie i ta coś przekazuje czytelnikowi na pewno. Jest to typ książki, która pasuje na leniwe dni i noce, na leżenie na fotelu z kocem, z kubkiem ciepłej herbaty lub lampki wina i rozkoszowanie się może przewidywalną historią romansu, ale któż z nas tak naprawdę nie lubi czytać że marzenia się spełniają czy też że miłość zwycięża, nawet w arystokratycznej Anglii cuda są możliwe:p

żabka | 2016-04-10
Przeczytana: 28 marca 2016

Ciekawa historia opowiadająca czasy dostojnych panów i wytwornych dam.
Pewna kobieta prowadząca szkołę dla dziewcząt poznaje milorda. I jak to w takich historiach bywa pewne zbiegi okoliczności doprowadzają do ciekawych rzeczy.
Książka przede wszystkim dla pań, które lubią też wątek historyczny. Polecam

Joanna | 2016-06-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Kolejna historia spod pióra pani Mary Balogh, która jest jedną z najlepszych pisarek romansów historycznych (napewno według mnie:)
Jak to zwykle bywa w przypadku tej autorki nic nie jest tak oczywiste jakby sie wydawało, a sama historia nie jest jak większość ksiązek tego typu. Ma w sobie coś więcej.
No, ale zacznijmy od początku, czyli samej fabuły. Poznajemy Claudie, która jest dyrektorką prestiżowej pensji dla dziewcząt i mówiąc szczerze nie ma ona złudzeń, co do tego jak potoczy się jej życie. Od razu dowiadujemy się, że planuje pozostać dyrektorką/ nauczycielką do końca swojego życia i ani myśli szukać kandydata do stanowisko męża:) Jest ona osobą konkretną, opanowaną, rozsądną i stara się robić jak najwięcej dla dobra swych podopiecznych. I właśnie ta ostatnia jej cecha ma znaczący wpływ do zapoczątkowania całej historii.
Kiedy do drzwi jej szkoły zawita pewiem mężczyzna nic już nie będzie takie jak wcześniej. Owym osobnikiem jest markiz Joseph Attingsborough, który...

Pyrka2503 | 2013-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2013