Mężczyzna doskonały

Tłumaczenie: Maria Górna
Cykl: Szkoła Ms. Martin (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
Simply perfect

Inne wydania

Przystojny i szarmancki markiz Joseph Attingsborough jest ideałem mężczyzny. I wymarzonym kandydatem na męża. Lecz Claudia, dyrektorka prestiżowej pensji dla dziewcząt, nie szuka męża. Ani kochanka. Nie ma na to miejsca w jej podporządkowanym pracy życiu. Kiedy więc Joseph wzbudza w niej nieznane do tej pory uczucia, poukładany świat Claudii chwieje się w posadach. Zwłaszcza że nauczycielka nie powinna nawet myśleć o poślubieniu markiza...

źródło opisu: [Amber, 2008]

AnnaMaria | 2016-01-13

Romans historyczny, który nieco wyłamuje się ze schematyczności właściwej dla tego gatunku. Bohaterowie są dojrzali, nie mają złudzeń, na początku nie oczekują od siebie niczego, nie pałają do siebie nawet sympatią, ale szybko wszystko się zmienia... Mamy też w romansie historycznym psa oraz upośledzone fizycznie dziecko. Dzięki temu, książka zyskuje. Gorąco polecam.

wiola | 2017-03-12

Kolejny tom ze szkoły panny Claudi, książka fajnie poprowadzona, jednak już przy czwartym tomie mogłaby autorka trochę ryzy i format książki oraz podejście troszę zmienić, bowiem to co bawiło przy pierwszej drugiej przy trzeciej zaczynało trochę drażnić przy czwartym tomie już jest oklepane.

myfascinatingbooks | 2016-06-06

Mało realna.

eve | 2014-07-02

Zawiła historia. Inna niż zwykle. Książka pokazuje różne wątki miłosne: między mężczyzną i kobietą, ojcem i dzieckiem oraz nauczycielem i wychowankiem. Dobrze mi się czytało. Polecam.

Monika | 2012-06-24

Urzekła mnie ta książka. Jedna z lepszych. Polecam.

MyWorldIsBooks | 2016-03-17

Jak każda historia ma coś w sobie i ta coś przekazuje czytelnikowi na pewno. Jest to typ książki, która pasuje na leniwe dni i noce, na leżenie na fotelu z kocem, z kubkiem ciepłej herbaty lub lampki wina i rozkoszowanie się może przewidywalną historią romansu, ale któż z nas tak naprawdę nie lubi czytać że marzenia się spełniają czy też że miłość zwycięża, nawet w arystokratycznej Anglii cuda są możliwe:p

żabka | 2016-04-10
Przeczytana: 28 marca 2016

Ciekawa historia opowiadająca czasy dostojnych panów i wytwornych dam.
Pewna kobieta prowadząca szkołę dla dziewcząt poznaje milorda. I jak to w takich historiach bywa pewne zbiegi okoliczności doprowadzają do ciekawych rzeczy.
Książka przede wszystkim dla pań, które lubią też wątek historyczny. Polecam

Kasia W-ka | 2011-02-21
Przeczytana: 08 października 2012

Piękna, piękna, piękna....

| 2017-01-18
Na półkach: Przeczytane, Tylko dla Pań

Joseph faktycznie ma zadatki na ideał, ale nim nie jest. Nie mniej jednak, jest to jeden z sympatyczniejszych bohaterów i jedna z lepszych książek Pani Balogh.
Podoba mi się, że autorka połączyła dwie dojrzałe osoby, z których jedna już dawno pogrzebała szansę na uczucie, a druga kryje tajemnicę.
Za serce chwyta postać małej, niewidome córeczki bohatera oraz jej głębokie przywiązanie do ojca.
Scena zaginięcia dziewczynki wryła mi się w pamięć, choć lekturę skończyłam czytać pół roku temu, a to oznacza, ze ksiazka jest dobra.

renka | 2017-01-14
Na półkach: Przeczytane, Historyczne, 2016
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Cóż tu pisać poza tym, że fajnie się czytało? Lekki, przewidywalny romans. Może być...