Jak wytresować kota?

Wydawnictwo: Skrzat
poradniki
olciak84

Czy kota można wyprowadzić na spacer? Oczywiście! Jeśli tylko chcemy zmierzyć się z próbą prowadzenia na smyczy pługa (nawet ślad zostaje podobny). Czy kota można wykąpać? Tak, tylko najpierw upewnijmy się (dwukrotnie!), że nie mamy innego wyjścia. Kąpiel kota to duże przedsięwzięcie. Tak duże, że zostaje na długo, jeśli nie na zawsze, w pamięci wszystkich w nie zaangażowanych. Jest to...

Czy kota można wyprowadzić na spacer?

Czy kota można wykąpać? Tak, tylko najpierw upewnijmy się (dwukrotnie!), że nie mamy innego wyjścia. Kąpiel kota to duże przedsięwzięcie. Tak duże, że zostaje na długo, jeśli nie na zawsze, w pamięci wszystkich w nie zaangażowanych. Jest to potem wspominane na przykład słowami: „A pamiętacie, jak kąpaliśmy kota w 2007?”. I wszyscy pamiętają.

Czy kota można odchudzić?

Tak, tylko spodziewajmy się efektu jo-jo (z dodatkowym jo). Co może doprowadzić do tego, że twój sierściuch będzie ścierał brzuchem kurz z podłogi, a psy zaczną uciekać na jego widok.

Tak więc jak wytresować kota? Autor, (ciężko) doświadczony właściciel dwóch futrzaków, odkrywa całą prawdę o tych uroczych zwierzętach!

*Uwaga! Osobom, które kota nigdy nie miały, część treści może się wydać niejasna, niezrozumiała, a nawet, o zgrozo, zabawna. Ale tylko do pierwszego kota.

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/

AuroraBorealis | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

To chyba jak dotąd najlepsza z przeczytanych przeze mnie książek o kotach. Napisana tym razem przez polskiego autora i według mnie książka Prachetta – "Kot w stanie czystym" może się przy niej schować. Sytuacje w niej przedstawione są zabawne, bo z życia wzięte i z pewnością rozśmieszą praktycznie każdego, a szczególnie posiadaczy kotów, ponieważ oni najlepiej wiedzą do czego są zdolne ich futrzaki i rozumieją bezbłędnie zachowania swoich milusińskich. Ale pozycja ta może również sprawić przyjemność każdemu czytelnikowi nawet temu niebędącemu pod kocim pantoflem.;)

Książka wzbogacona o śmieszne obrazki kotów, ukazująca "uroki" posiadania, a raczej bycia kocim niewolnikiem ;). Podzielona m.in na rozdziały dot.: karmienia, wizyt u weterynarza, zabawy, kociego odchudzania – rzeczy niemożliwej do osiągnięcia podobnie jak kociego chodzenia na smyczy, czy próbie wykąpania zwierzaka, które zawsze wyjątkowo zapada w pamięć (oj tak, znam to z własnego doświadczenia).

Polecam dla lepszego...

Rocinka | 2017-07-24
Przeczytana: czerwiec 2017

Samo życie a do tego zabawne.
Autor już na samym początku udziela krzepiącej odpowiedzi na tytułowe pytanie - nie da się :)))) a zwłaszcza zaaplikować tabletki. Wiem, co mówię, jestem wszak od siedemnastu lat szczęśliwą posiadaczką Kici-Terminatora.
Lektura dla każdego! Ale uwaga, ta książka jest jak współczesne filmy animowane, ma warstwy, jak ogr lub cebula, osobno dla posiadaczy kotecków i osobno dla nieposiadaczy. Tak czy owak łzy ze śmiechu gwarantowane (warstwa cebuli)

violabu | 2015-05-16
Przeczytana: 15 maja 2015

Nie trzeba być właścicielem kota, by uśmiać się przy tej książce do łez.

Tytuł „Jak wytresować kota?” jest mylący, bowiem autor Dawid Ratajczak już na samym początku zaznacza, że tego po prostu nie da się. W swym poradniku (anty-poradniku?) przedstawia „uroki” dzielenia mieszkania z kotem. Pokazuje, jak wyglądają i jak się kończą (z reguły źle, oczywiście dla człowieka) próby jego wytresowania. Aczkolwiek istnieje pewna możliwość współistnienia, czego dowodzi choćby to, że jest to przecież zwierzę udomowione (przy czym ich przydatność w łapaniu myszy nie jest dziś istotna).

„Kot to zwierzę z charakterem i własnym zdaniem. A jeśli ktoś szuka bezproblemowego pupila, to istnieje cała branża, która się tym zajmuje – taksydermia” (preparowanie i wypychanie martwych zwierząt).

Polecam!

Meowth | 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017

Pseudo poradnik, prezentujący w dowcipny sposób rozmaite "rozkosze" (czytaj: przekleństwa) posiadania kota. Początkowo było faktycznie całkiem zabawnie, ale w miarę pożerania kolejnych stron i poznawania ciemnej strony bycia szczęśliwym posiadaczem kota, coraz mniej było mi do śmiechu. Zdałam sobie sprawę, że wszelkie opisywane przez autora niewygody, nieprzyjemności, katastrofy i straty, wiążące się z obecnością kota w domu, oraz kocie przywary i paskudne cechy charakteru, choć tutaj wyolbrzymione dla większej zgrywy, są niestety faktem, nawet jeśli tylko częściowo ujawniają się u konkretnych osobników. To, o czym pisze Dawid Ratajczak, dzieje się naprawdę, choć nie występuje hurtowo w każdym domu "nawiedzonym" przez koty. Dlatego chyba warto raz jeszcze przemyśleć swój pomysł na kupno tego zwierzaka, szczególnie jeśli przywiązani jesteśmy do wystroju swego mieszkania, do swoich rzeczy, książek, roślin, bibelotów... Bo może lepiej wymarzonego kota nie mieć, niż mieć i potem szybko...

mroźny_poranek | 2016-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2016

"Jak wytresować kota" to przezabawna, prześwietna, przeurocza książka, w której autor już na samym początku zaznacza, że kota nie da się wytresować.
Dawid Ratajczak - autor lektury - to ciężko doświadczony właściciel kota, który udziela rad z zakresu wychowania i pielęgnacji tegoż właśnie indywidualisty (kota). Robi to w sposób wręcz przekomiczny, co sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury, a już na pewno nie sposób się nie uśmiechnąć.
Do tego łypiący okiem z okładki szatański kot - książka po prostu super.
To jedna z lepszych pozycji, jakie czytałam w ostatnim czasie.

Karolina | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Absolutnie fantastyczna pozycja. Daję jej maksymalną ocenę, ponieważ na prawdę kilkukrotnie odmieniła mój nastrój o 180 stopni. Byłam zmęczona i zniechęcona całym dniem - sięgnęłam po książkę i nagle bawiłam się tak dobrze, jak na jakimś kabarecie. Innym razem cały dzień byłam śpiąca i z trudem w ogóle funkcjonowałam - wzięłam książkę na popołudniową drzemkę "chwilkę poczytam i idę spać" - po czym drzemka się nie odbyła a ja ku ździwieniu męża rechotałam na całe gardło trzęsąc się ze śmiechu. Kolejna sytuacja - siedzę sama w mieszkaniu i z pokoju, w którym przebywam słychać donośny śmiech a kot patrzy się jak na głupią - TAK, to też byłam ja :) Każdy posiadacz kota powinien tą pozycję obowiązkowo przeczytać. Mam zamiar kupić ją w ramach prezentów dla kilku "kociarzy" w mojej rodzinie.

Na prawdę dawno się tak nie ubawiłam przy czytaniu książki. Za to, że w praktyczny sposób na mnie oddziaływała i wywarła namacalny wpływ w postaci ogromnego relaksu - maksymalna...

Damian | 2015-05-20
Przeczytana: 18 maja 2015

Przeglądając najnowszą ofertę wydawnictwa „Skrzat”, natknąłem się na bardzo ciekawą pozycję pt. „Jak wytresować kota?” autorstwa Dawida Ratajczaka. Przewrotny tytuł oraz intrygująca okładka, z której patrzy na nas kot–diabeł, podsunęły mi myśl, że być może jest to książka dla trochę starszego dziecka… takiego trzydziestoparoletniego, jak ja. No i miałem rację!„Jak wytresować kota?” to jedna wielka bomba przedniego humoru! Serio, serio!
Przez ponad 200 stron czytelnik poddawany jest śmiechowej terapii polegającej na serwowaniu mu obrazów „z życia posiadaczy kota/ów”. A jest to baaardzo barwne i, jak się okazuje, dość niebezpieczne doświadczenie życiowe.Poradnik kończy się testem na „typ właściciela kotów” – NIE DOTYCZY, a także krótkimi zestawieniami dowodzącymi wyższości kotów nad kolejno: dziećmi, mężczyznami, kobietami i psami – śmieszne, ale jednocześnie niezwykle spostrzegawczo wychwycone. Polecam!
Oczywiście nie każdemu musi się takie poczucie humoru spodobać. Do mnie trafia...

gral | 2015-03-25
Przeczytana: 18 marca 2015

Zabawna, przy niektórych fragmentach typu: "Pamiętacie jak kąpaliśmy kota w 2007? I wszyscy pamiętają." ubawiłem się setnie. Jako posiadacz kota mogę stwierdzić, że nie wszystkie opinie autora się sprawdziły w praktyce, a niektórych tajemnic (jak obcinanie pazurów w czasie snu) autor jeszcze nie rozgryzł. Zabawa przednia:) Polecam:)

oli | 2015-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2015

Książka przy której płakałam ze śmiechu! Dla tych co mają kota i nie tylko;)

marKiza | 2016-06-28

Przeczytałam, pochłonęłam, wessałam.. słowem - zrobiłam wszystko, co da się z książką zrobić w ciągu jednej nocy ( i umówmy się - niecałej ).
Ja wiedziałam, że o kotach można dłuugo, duuużo i na temat, ale ta książka jest absolutnie NIE na temat i chwała jej za to! To krótka historia zwierzęcia, które doskonale wie jakie (w/g nas) nie powinno być ale (wbrew naszym oczekiwaniom) jest ZUPEŁNIE ODWROTNE! Kot to stworzenie nie do okiełzania i każdy kto z kotem miał do czynienia (choćby króciutko) się ze mną zgodzi. Jako właściciel kota (-ów) stwierdzam boleśnie, że książka jest prawdziwa. I jedyny sposób na wytresowanie kota to po prostu go nie tresować. On owszem - zrozumie, przyjmie nawet do wiadomości ale absolutnie nie zamierza się do niczego stosować. Aha - oprócz rzeczy, które jasno i wyraźnie oznaczyliśmy jako ABSOLUTNIE ZAKAZANE! Do tych zastosuje się wręcz przeciwnie i z dziką rozkoszą. A później będzie PACZYŁ... i ten wzrok... i już wiemy, że nic wokół nie jest nasze. Kot...