Vicksburg 1862-1863

Seria: Historyczne Bitwy
Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Monografia jednej z ciekawszych, trwającej dziewięć miesięcy, kampanii wojny secesyjnej. W walkach o Vicksburg wykorzystano wszystkie sposoby prowadzenia nowoczesnej wojny, przy użyciu wszelkich rodzajów broni, typu: przemarsze wojsk, działania floty, operacje desantowe, akcje dywersyjne, gwałtowne boje spotkaniowe i bitwy lądowe, a w końcu uporczywe, kilkutygodniowe oblężenie wygłodzonego miasta. Wygrana Północy pod Vicksburgiem miała ogromne znaczenie dla jej ostatecznego triumfu nad Południem.

Jedna z lepszych pozycji w serii. Zawiera szczegółowy, jasny i co ważne, ciekawy opis konfliktu na zachodnim froncie wojny secesyjnej, z jego genezą, opisem walczących armii i ich dowódców. Ponieważ dobrze przedstawiono w niej również potencjał walczących stron i tło polityczne, jest to doskonała baza do rozpoczęcia przygody z wojną secesyjną. Dodatkowym atutem książki jest duża liczba map i ilustracji.

Gutex | 2016-05-17
Czytacz | 2015-08-23