O uczuciach i innych trudnych ludzkich sprawach. Poradnik. Pytania i odpowiedzi + CD

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
uczucia, emocje, problemy, trudności, pomoc
poradniki
Anneauty

Autor - doświadczony rekolekcjonista i kierownik duchowy – w bardzo przystępny sposób odpowiada na pytania dotyczące emocjonalnego życia człowieka, m.in. jak leczyć się z zazdrości, gniewu, lęku, jak przeżywać negatywne uczucia, wyjaśnia na czym polega prawdziwa szczerość, a także czy Bóg przemawia przez nasza sny. Do książki dołączona jest płyta mp3 z nagranymi konferencjami autora...

Do książki dołączona jest płyta mp3 z nagranymi konferencjami autora poświęconymi tematyce ludzkich uczuć.

źródło opisu: www.wydawnictwom.pl

źródło okładki: www.wydawnictwom.pl

Anneauty | 2015-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2015

Książka wystarczająco ciekawa, by po nią sięgnąć. Jak w tytule - traktuje o ludzkich uczuciach i różnych trudnych sprawach, przy czym przedstawione przez autora sprawy zdają się być dobrane bez jakiegokolwiek klucza.

Czyta się szybko, sprawnie i przyjemnie. Ojciec Augustyn odpowiada na pytania dotyczące m. in. radzenia sobie z własnymi trudnymi emocjami, destrukcyjnymi postawami wewnętrznymi, dotyka różnych aktualnych problemów człowieka, dylematów, wątpliwości (od wyznaniowego dialogu, przez zalecane reakcje na zgorszenie, po czystość, celibat i duchową kondycję współczesnego człowieka). Zagadnienia omówione są bardzo prostym, treściwym językiem. Zauważalna jest rzetelność i uczciwość opracowania. Uwagi bardzo mądre, zgodne z realiami psychicznego i duchowego funkcjonowania człowieka w świecie, odwołują się także do przytaczanych cytatów Pisma Świętego.

Wiele przedstawionych informacji było dla mnie znanych i/lub oczywistych, skłamałabym jednak twierdząc, że na nic mi się nie...