Dziennik bez dat

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
5 (5 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
837298851X

Książka jest artystyczną i ideową kontynuacją wydanego w 2000 roku DzIENNIKA z IOWA. Okładka: miękka, Rok wydania: 2005,

komestor | 2014-04-01

Książka mogłaby być naprawdę ciekawa, ale razi mnie to, że jest jednym niekończącym się strumieniem narzekań, pretensji, krytykanctwa i negatywnej energii... Wszystko wokół autora jest złe, źli ludzie, zły świat malowany w ciemnych barwach, i to niezależnie od tego, czy chodzi o Polskę, o Szkocję czy Dominikanę. Nawet na wakacjach na Morzu Karaibskim było Musiałowi źle. Nie ma w tej opowieści ani jednej weselszej, jaśniejszej strony. To biblia ponuraków. Każdy malkontent znajdzie tu coś dla siebie.

Antoni Leśniak | 2013-03-31
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Nie łatwo być wnikliwym obserwatorem otaczajacego nas świata i w wydawaniu opinii zachować daleko idącą roztropność i rozwagę, bo nic tak naprawdę do końca nie jest jednoznaczne, wyraziste, czarno-białe. Poza tym każdy z nas dźwiga własny bagaż doswiadczeń i przeżyć, które w istotny sposób rzutują na nasze oceny. A przeciez wokół nas dzieje się tyle ciekawych spraw i wydarzeń, które warto podpatrywać i promować, choć oczywiście ze swojego punktu widzenia. Jednocześnie jest to wyzwanie, by to podpatrywania świata, ludzi było jeśli nie sprawiedliwe to chociaż obiektywne. Lektura tego dziennika jest przede wszsytkim substelną i niezwykle wrażliwa przygodą, autor ma swoją wizję, swoje zdanie, ale zdaje sobie sprawę, że jego przekaz to suma jego doswiadczeń, jego wrażlwiości, systemu wartości, na którym zbudował siebie, nie chce więc oceniać tego co widzi na zasadzie krytyki lecz ocenia na zasadzie pogłębionej refleksji, zwrócenia uwagi na to, co jest bogactwem - na różnorodność, ale...

Paweł Procki | 2016-08-01

Musiał udostępnia swojej postaci zachwycający język, a jednocześnie pokazuje jak jej duch karleje. Mąż, ojciec, który nie potrafi kochać żony, córki z całym dobrodziejstwem ich inwentarza. To takie współczesne, rzucające się na mózg też intelektualistom, jakby wszystko dało się ocenić w tendencji giełdowej, spadkowej, bądź zwyżkowej, jakby urządzało się dom w którym nikt nie będzie żył, jakby można było sobie wybrać życie jakim będziemy mogli żyć. Wizja ludzi, którzy za wszystko płacą, ale nie darzą się uczuciami, nawet nie wyrażają swoich emocji. Książki nie dokończyłem, ciekawi mnie czy jeszcze do niej wrócę.

nasionko | 2015-12-03
książek: 1935