Unia Europejska w zarysie

historyczna

Unia Europejska ma za sobą ponad pół wieku pracy nad budową wspólnego rynku i wspólnych instytucji, które pozwoliły jej na stworzenie warunków dla dobrobytu i bezpieczeństwa. Przemiana ustrojowa 1989 roku przywróciła Polsce wolność i niepodległość, stworzyła szansę uczestnictwa w dotychczasowych osiągnięciach Unii i współtworzenia jej przyszłości. Ta szansa jest w rękach młodego pokolenia, uczącego się teraz w szkołach i studiujących w uczelniach.

Ewa | 2014-05-16
Na półkach