Tokyo Ghoul #2

niemiecki
9782889212064
Yuko Keller

Okładka książki No.6 #4 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #4 Atsuko Asano, Hinok...
Okładka książki Horimiya 1 Hagiwara Daisuke, HERO
Horimiya 1 Hagiwara Daisuke, H...
Okładka książki One-Punch Man tom 1 - Cios pierwszy Yusuke Murata, ONE
One-Punch Man ... Yusuke Murata, ONE...
Okładka książki 5 cm na sekundę #1 Yukiko Seike, Makoto Shinkai
5 cm na sekund... Yukiko Seike, Makot...
Okładka książki Deadman Wonderland #1 Jinsei Kataoka, Kazuma Kondou
Deadman Wonder... Jinsei Kataoka, Kaz...

W porównaniu do poprzedniej części, ta zaskoczyła mnie pozytywnie. W końcu historia mnie porwała i aż miałam ochotę czytać. Poznajemy więcej bohaterów, natomiast nadal brakowało mi takiej fabuł z krwi i kości.

Wciągnęła mnie bardziej niż pierwsza część. Świetnie się czytało.

Wciągnęła mnie bardziej niż pierwsza część. Świetnie się czytało.

Poznajemy więcej postaci. Jeszcze się do żadnej nie przekonałam, nadal to jest wprowadzenie do fabuły bardziej.

Rewelacyjny 2 tom. W tym tomie Kaneki pracuję w kawiarni i uczy się od właściciela o ghoulach , a także jak żyć wśród ludzi. Touka również tam jest i często krytykuję bohatera. Dowiadujemy się również , że istnieją inspektorzy zwani gołębiami , którzy polują na Ghule. W pewnej chwili Kaneki poznaję matkę i córkę , które również są ghulami i zaprzyjaźnia się z dziewczynką(Hinami) Niestety inspektorzy zabiją jej mamę , a Kaneki chroni dziewczynkę i reszta bohaterów ukrywa ją w kawiarni , a wściekła Touka chcę zabić inspektorów i mimo , że właściciel jej zabrania to ta i tak ich atakuję i zabija jednego , ale spotyka groźnego inspektora(Mado) i zostaję rana i Kaneki chcę opatrzyć jej rany , ale Ona nie pozwala i chłopak mówi , że nie chcę by umarła i dziewczyna jest zaskoczona jego słowami. A następnie Kaneki prosi ją by nauczyła go walczyć , bo mimo , że nie chcę zabijać to nie chcę by znów doszło do czegoś takiego jak z matką Hinami , której nie mógł pomóc. I Touka go uczy , a na koniec jeden z Ghuli(Uta) przynosi maskę dla Kanekiego by w razie walki nikt nie rozpoznał jego twarzy i Kaneki wygląda w niej naprawdę kozacko. W tym tomie podobało mi się , że Kaneki dostrzegł , że Ghule nie wiele się różnią od ludzi. Np: matka Hinami umarła by ją chronić , a tak by postąpiła każda matka , która kocha swoje dziecko. Ciekawe jak teraz potoczą się losy Hinami. Na plus też coraz lepsza relacja Kanekiego i Touki. Sceny między nimi są naprawdę rewelacyjne. Świetne było jak na koniec Touka w końca nazwała go po imieniu , bo wcześniej nazywała go idiotą lub w podobny sposób. No i mamy również inspektorów , którzy polują na Ghoule. I ten Mado jest najgorszy z nich wszystkich. Pewnie będzie potężnym wrogiem dla bohaterów. Po 3 tom z pewnością też sięgnę

Świat przedstawiony się rozwija i wraz z Kanekim zaczynamy coraz bardziej poznawać życie ghouli. Ten tomik świetnie pokazuje, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i że nic tak naprawdę nie jest takie oczywiste.
Pojawia się pytanie, czy ghoule tak bardzo różnią się od ludzi, a ludzie od ghouli?

Pojawiają się nowe postaci: niektóre jak Hinami już na starcie skradają a potem łamią serce. Obyczajowa strona tej mangi ma ogromny urok. Chociaż nie mogę zaprzeczyć, że sceny walki też są epickie .
Zwróciłam uwagę na świetnie narysowane ujęcia przyrody. Niby nic nie wnoszą do fabuły, ale zachwycają oko.

I znowu ten Kaneki... wszyscy w mandze uważają go za dziwnego, ale czy to coś złego? Jak dla mnie jest po prostu dobrym chłopakiem, który do końca nie wie, co ze sobą zrobić, ale jednak stara się nie stać w miejscu. Wszystko przeżywa a jego emocje oddziałują na czytelnika.

Duża dawka mocnych wrażeń!

Pojawiają się nowe postaci: niektóre jak Hinami już na starcie skradają...

Akcja nabiera tempa, a fabuła staje się jeszcze lepsza, niż w tomie I. Coraz więcej problemów moralnych kiełkuje w głowie bohatera, ale nie dane jest mu spokojnie się nad nimi zastanowić, bo oto pojawia się nowe zagrożenie, które nie ułatwia podjęcia decyzji! Co byś zrobił, gdyby cały Twój świat , wszystko w co całe życie wierzyłeś, wywróciły się do góry nogami?

W tej części nie tylko poznajemy głębiej głównego bohatera, lekko nieśmiałego, zaczytanego w książkach Kanekiego. Powoli pojawiają się także inne postacie związane z nowym miejscem pracy Kena: z kawiarnią Anteiku. Trening czyni mistrza i Kaneki uczy się powoli nie tylko jak odnaleźć się w nowej sytuacji, ale także jak parzyć prawidłowo kawę czy też jak znowu jeść kanapki jak człowiek. Nadal rewolucje żołądkowe na tyle dają mu się we znaki, że każdy posiłek jest nietolerowany. Jedynymi rzeczami, jakie może przyjmować to kawa i specjalnie spreparowane kostki cukru, które dostarcza mu szef kawiarenki. Ken i ja jako czytelnik nie bardzo wiem co zawierają, jednak dają odpowiednie uczucie sytości.

W kawiarni pracują także odrobinę wycofany Yomo czy niepokorna, kłótliwa Touka. To oni pomagają Kanekiemu w codziennych czynnościach jak zdobywanie pożywienia czy też obsługiwanie klientów kawiarni. Powoli Ken czuje się tu jak w swoim domu.

Żeby nie było pięknie i słodko pojawiają się ludzie, którzy szczerze życzą śmierci każdemu ghoulowi. W sielskie życie w kawiarni Anteiku wkrada się smutek. Jak to wszystko przeżyje Ken? I co zrobi z otrzymaną ghoulą maską?

Pełna recenzja tomu drugiego na blogu: http://www.monime.pl/tokyo-ghoul-tom2-sui-ishida/

Tokyo Ghoul zachwycił mnie od samego początku. Uwielbiam takie mroczne, pełne grozy klimaty. Gdzie strach, gęsia skórka, adrenalina nie odstępują na krok, jest rozlew krwi, bijatyki, zjadanie ludzi. To, dziwnie, do mnie przemawia i aż wręcz chce się to czytać.

W pierwszym tomie poznajemy głównego bohatera Kanekiego, który przez zrządzenie losu otrzymuje narządy ghoula. Od tamtej pory jego życie wywraca się do góry nogami. Staje się pół człowiekiem, pół potworem. Wtapia się w tłum, stara się walczyć z tym, co się stało, pragnie za wszelką cenę nie utracić swojego prawdziwego ,,ja''. Niestety nie należy to do najprostszych zadań. Pierwszy tom za dużo nie zdradza. To takie krótkie wprowadzenie jak bohater radzi sobie w nowej rzeczywistości, jak nowa rzeczywistość przerasta go, jak walczy ze swoją ciemną stroną, która pragnie posmakować mięsa. Ghoule przedstawione są tu jako okrutne bestie, które nie mają skrupułów, nie posiadają żadnych emocji, są zimne, straszne, pragnące tylko jednego.

Jednak zagłębiając się w dalsze części lepiej poznajemy ich świat, odnajdujemy zrozumienie, zaczynają fascynować, coraz bardziej interesować. Wraz z Kanekim stajemy między młotem, a kowadłem. Czy ludzie mają rację, czy raczej ghoule. Po której stronie stanąć? Ta historia to nie tylko rozlew krwi, zabijanie, ale opowieść o tym jak odnaleźć się w świecie w którym się znalazło, o wewnętrznej przemianie bohatera, znajdzie się chwila też dla miłości, przyjaźni, rodzicielskiej siły i nie tylko.

Drugi tom przybliża nam organizację, która za wszelką cenę pragnie wyplewić z miasta potwory. Przez ghoule nazywana jest ona gołębiami. Tutaj poznajemy jak jedni i drudzy postrzegają siebie nawzajem. Ile jest nienawiści, chęci zabijania. Wszystko zaczyna nabierać tempa, gdy zostaje zabita pani Ryouko lubiana przez ghoule. Poświęca się dla swojej córki, by i ona nie straciła życia. Wtedy zostaje przelana czara goryczy. Pojawia się Rabbit, który z zemsty zabija jednego z inspektorów biorącego udział w unicestwianiu pani Ryouko. Jest nie tylko akcja, ale również ogromna niesprawiedliwość i smutna historia, która chwyta za serducho.

W trzecim tomie jeszcze bliżej poznajemy inspektorów, wchodzimy do ich świata, obserwujemy ich poczynania, mamy wgląd w ich myśli, tym czym się kierują, jakie mają poglądy. Kaneki ma możliwość stanięcia z nimi twarzą w twarz.

Czwarta i piąta część to dalszy rozwój akcji. Pojawia się smakosz, który pragnie zjeść naszego głównego bohatera, poznajemy bliżej Rize z jedenastej dzielnicy i jak to się stało, że drogi jej i Kanekiego się skrzyżowały. A także pojawienie się nowego inspektora, który wniesie do kolejnych tomów wiele ciekawych sytuacji. Nie potrafię się tego doczekać.

W tej mandze co jeszcze przykuwa uwagę, to starannie dopracowane rysunki. Każdy z nich doskonale oddaje nie tylko emocje jakie targają bohaterów, ale również wspaniały klimat opowieści. Czytając ma się wrażenie jakby rysunki ożyły, odczuwamy to, co dzieje się w historii. Strach, niepewność, ból, adrenalinę, radość i ogromne oczekiwanie. Ta seria nie jest potraktowana po macoszemu widać, że każdy najmniejszy detal został dopieszczony. Tę opowieść chłonie się wszystkimi zmysłami. Sceny walki nie wyglądają na puste i płaskie, ale są dynamiczne, wprowadzają pazura, fascynują, szokują i aż ma się chrapkę na więcej i więcej.

Czekam teraz na więcej. Ta seria ogromnie mnie zaskoczyła i cieszę się, że mogłam zapoznać się z kolejnymi tomami, bo historia jest godna uwagi. Jeśli lubicie akcje, bijatyki, różnorakie emocje, rozlew krwi, niepewność, strach, osamotnienie, walkę pomiędzy ciemną, a jasną stroną, miłość, zrozumienie, akceptację to ta manga jest właśnie dla was! Mnie pochłonęła od razu i na długo zapadnie mi w pamięci. Gorąco polecam.

Kreska ładna, historia jak na razie spoko, bohaterzy wyglądają fenomenalnie, zresztą ich charakter też jest oryginalny. W tomie dowiadujemy się jak powodzi się Kaneki'emu w Anteiku i odkrywamy jakie rozterki nim targają. Ogólnie mówiąc fabuła idzie do przodu i jak na ten moment jest super.

Japoński klasyk.

Japoński klasyk.