Biblia rodzinna. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
1 066
religia
Jahty

Opracował Kazimierz Romaniuk Wyjątkowe limitowane wydanie Pisma Świętego, Księgi, obecnej w życiu każdego z nas. Przemawia do nas, pomaga w chwilach trudnych, cieszy w chwilach radości. W tekst Pisma Świetego włączono ilustracje Wielkich Mistrzów. Biblia opatrzona jest osobistym błogosławieństwem Ojca Świętego, które stanowi dodatkową wartość tego wydania. Tekst Pisma Świętego opracowano na...

Opracował Kazimierz Romaniuk

Wyjątkowe limitowane wydanie Pisma Świętego, Księgi, obecnej w życiu każdego z nas. Przemawia do nas, pomaga w chwilach trudnych, cieszy w chwilach radości. W tekst Pisma Świetego włączono ilustracje Wielkich Mistrzów. Biblia opatrzona jest osobistym błogosławieństwem Ojca Świętego, które stanowi dodatkową wartość tego wydania. Tekst Pisma Świętego opracowano na podstawie Biblii Warszawsko-Praskiej, Wyd. III. Doskonały upominek z okazji różnych uroczystości rodzinnych.

źródło opisu: Wydawnictwo M

źródło okładki: autorska

Kata | 2011-04-01

Spoiler! Jezus umiera.

książek: 1958
Feanor | 2010-05-07
Przeczytana: sierpień 2005

Jak można oceniać Biblię? Dla osób wierzących ma ona inną wartośc, dla osoby czytającej ją jako zbiór opowieści zupełnie inny. Zdecydowałem się dac wysokie noty, bo są w niej księgi, które mnie zachwyciły i do których wracam (m.in. Księga Tobiasza, Księga Koheleta). Ponadto Biblia to rzecz ponadczasowa, to podstawa kultury europejskiej, czy się to komuś podoba, czy nie.
Uważam, że każda osoba wykształcona, chrześcijanin czy też nie, powinnna ją znać.

Szymon40k | 2010-12-26

czytałem lepsze fantazy

Nifelinord | 2011-01-13
Przeczytana: 2005 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Podstawa kultury europejskiej - owszem.
Ciekawa i wymagająca lektura - ależ tak.
Książeczka pełna krwi i przemocy, której nie powinno się dawać do rąk dzieciom - w pewnym sensie.
Zbiór praw, wedle których układać należy życie - nigdy.

Ann | 2011-05-05
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 05 maja 2011

Biblii nie skończę czytać nigdy... a jak już dotrę do ostatniego słowa, to rozpocznę jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz... Tej Księgi po prostu nie da się przeczytać do końca.

Artur Kiela | 2012-09-12

900 osób pomyślało: "ocenię se Biblię, taki jestem mądry"

MaiTakeru | 2011-05-07
Na półkach: Teraz czytam

Jedyna książka, która zmieniła (i nadal zmienia) całe moje życie.
Przy tym jedyna, którą będę zgłębiać przez całe to życie.
I chyba jedyna, która mi się nigdy nie znudzi. Ale biorąc pod uwagę Autora, to nie ma się co dziwić, jak to możliwe. :)

MeMarie | 2012-02-07

" 22 Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to winny zostanie ukarany grzywną, jaką na nich nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych. "" GRZYWNA ZA PORONIENIE A ZA BRAK DZIEWICTWA SPALENIE LUB UKAMIENOWANIE?!?!
Wszystkie kobiety powinny nienawidzieć tej pseudo dobrej instrukcji zycia. Nie rozumiem WAS KOBIETY!!

violino | 2010-11-03
Na półkach: Na półce
Przeczytana: 03 listopada 2010

Biblia może u mnie do końca świata wisieć jako Teraz czytam albo jako Przeczytana, ale Niedoczytana. Dlaczego? Bo Biblii nie da się czytać jak przeciętnej książki. Biblię powinno się czytać z komentarzem, albo wręcz podczas lektur okołobilijnych, sięgać po odpowiednie fragmenty Pisma Świętego. Tej książki nie da się zrozumieć bez jakichkolwiek pomocy - zbyt duża metaforyczność, zbyt duże osadzenie w historii i legendach, w końcu zbyt duża rozciągłość tematów i lat, by to ogarnąć samemu.

Nie mogę powiedzieć, że Biblię czyta mi się dobrze. Nie, nie czyta mi się jej dobrze - dobrze służy mi za to jako źródło i podpora do książek i tekstów jej dotyczących.

Tak samo nie sądzę, by dało się tu dawać jakiekolwiek oceny. Bo ona nie jest jednowymiarowa, nie jest nawet dwu- ani trójwymiarowa. Tak na dobrą sprawę zawiera w sobie tyle materiału, tak silnie zróżnicowanego pod względem treści, języka, stylu.. wszystkiego! i tak mocno zakorzenionego w ludzkiej świadomości w takiej czy innej...

książek: 1955
skarbka78 | 2013-11-28
Na półkach: Religijne

Biblia to arcydzieło w dziejach literatury, książka wszechczasów, która zawiera wszystkie gatunki literackie. Można ją czytać przez całe życie, wciąż odkrywając coś nowego. Prawdziwa skarbnica prawd etycznych dla ludzi wszelkich wyznań, bo naucza podstawowych norm moralnych. Polecam wszystkim!

Osiem książek, które powinna przeczytać każda inteligentna osoba

Zapewne wielu z nas mogłoby przygotować taką listę, może jednak warto, choćby z ciekawości, przyjrzeć się ośmiu tytułom, które zaproponował jeden z mądrych i uczonych ludzi. Neil deGrasse Tyson to astrofizyk, dyrektor Planetarium Hayden i znany popularyzator nauki.

Ile zajmie przeczytanie książek z półki Chcę przeczytać?

Zapewne macie spore stosy nieprzeczytanych książek. Ja w każdym razie mam. W dodatku od czasu, kiedy czytam także na Kindlu, mam stosy książek koło łóżka i wirtualne stosy książek na czytniku. Zastanawialiście się kiedyś, ile czasu zajmie wam przeczytanie tych książek, które znajdują się na waszych stosikach lub na półce chcę przeczytać?