Książka Roku 2018
agathe

Podręcznik Biologia farmaceutyczna został stworzony przez Ernsta Reinharda z myślą o studentach farmacji. Zawiera wiedzę z dziedziny biologii ogólnej poszerzoną o zagadnienia szczególnie istotne pod względem farmaceutycznym. Główną intencją autorów tego wydania było opracowanie sztandarowego już dzieła tak by zawierało najnowsze informacje oraz ułatwiało zdobywanie wiedzy. Warstwa merytoryczna przedstawiona w książce została doskonale opracowana pod względem dydaktycznym. Starannie przygotowane kolorowe ilustracje oraz podsumowania ułatwiają i uatrakcyjniają naukę.

książek: 2037
agathe | 2015-10-22
Przeczytana: 22 października 2015

Ciężko się czyta ten podręcznik. Przeważa suchy tekst, jeśli już są ryciny to też często średnio czytelne. Ale najbardziej drażniło mnie to, że zazwyczaj autorzy przy wprowadzaniu nowego pojęcia nie fatygowali się nawet o jednozdaniowe wyjaśnienie co ono oznacza, przez co bardzo często byłam zmuszona przerywać czytanie i szukać informacji w innych książkach lub internecie.
Po takim "sztandarowym dziele" spodziewałam się więcej.

PiotrekR | 2017-08-18
SkazanaNa Książki | 2017-11-16