Polskie ustawodawstwo kartelowe w latach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe
historyczna

Projektowana praca przedstawia politykę rządu wobec karteli w latach . Poza walorami poznawczymi dla historii gospodarczej i historii prawa II Rzeczypospolitej jest cennym źródłem informacji i wskazówek do rozwiązywania aktualnych zagadnień ustawodawstwa antymonopolowego. Oparcie ustroju gospodarczego III Rzeczypospolitej na gospodarce rynkowej stawia przed władzami państwowymi podobne problemy, z jakimi borykały się organy II Rzeczypospolitej w tym zakresie. Ciekawe rozważania, szczegółowe analizy i oceny Autorki, oparte na bogatej i zróżnicowanej podstawie dokumentacyjnej, tworzą interesujące studium przedstawionych zagadnień, procesów i zjawisk.