Stanisław Kot 1885 - 1975

Wydawnictwo: DiG
historyczna

Biografia wybitnego współpracownika politycznego generała Władysława Sikorskiego. Omówiono pracę naukową, życie osobiste, a także działalność polityczną, głównie u boku gen. Sikorskiego. Szczególnie wiele miejsca autor poświęca działalności Kota jako ambasadora rządu RP na uchodźstwie w ZSRR, w latach 1941-1942, a także jego współpracy ze Stanisławem Mikołajczykiem po tragicznej śmierci Sikorskiego. W książce omówiona została ponadto kontrowersyjna działalność Kota jako ambasadora Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej w Rzymie w latach 1945-1947.

lfc_1892 | 2015-02-12
Agata | 2010-08-09