7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Katarzyna

Wartość krajobrazu Tematyka książki porusza aktualne kwestie związane z pozaprodukcyjnymi funkcjami rolnictwa. Autorzy omówili wpływ koncepcji zrównoważonego rozwoju na podejście do zagadnień związanych z rozwojem obszarów wiejskich w krajach Unii Europejskiej. Szczególną uwagę skupili na toczącej się obecnie dyskusji dotyczącej przyszłości krajobrazu wiejskiego i kwestiach związanych z...

Wartość krajobrazu

Szczególną uwagę skupili na toczącej się obecnie dyskusji dotyczącej przyszłości krajobrazu wiejskiego i kwestiach związanych z postrzeganiem krajobrazu przez społeczeństwo.
Przedstawili wartość krajobrazu jako wartość ekonomiczną.
Omówione zostały także zasady uwzględniania wartości elementów krajobrazu w procesie scalenia gruntów pod kątem wykorzystania tego procesu do kształtowania krajobrazu obszarów wiejskich.
Ponadto zaprezentowano możliwości zastosowania technologii Systemów Informacji Przestrzennej do kształtowania i wyceny krajobrazu.
Publikacja skierowana jest do studentów gospodarki przestrzennej, geodezji i kartografii, architektury krajobrazu i geografii. Przydatna będzie także pracownikom Starostw Powiatowych oraz Wojewódzkich Biur Geodezji i Terenów Rolnych.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/81503/wartosc-krajobrazu.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/public/pic/hcovers/240/60...»

Katarzyna | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Dla wszystkich interesujących się tematyką ekologii krajobrazu.

yacoobpl | 2017-12-15
barabarasz | 2016-04-07